Reklama

Pijany ksiądz z 4-letnią dziewczynką

fot. archiwum epoznan.pl

Blisko trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał ksiądz, który został zatrzymany do policyjnej kontroli na drodze pod Turkiem. Ksiądz wiózł samochodem 4-letnią dziewczynkę.

Do zdarzenia doszło we wtorek około południa w miejscowości Kaczki Średnie pod Turkiem, a pierwsza o incydencie poinformowała redakcja TVN24. Podczas kontroli funkcjonariusze przebadali księdza alkomatem, który wykazał, że ma on blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że wiózł samochodem 4-letnią dziewczynkę.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Policjanci odebrali duchownemu prawo jazdy, a po wykonaniu wszystkich czynności zwolnili mężczyzna. Natomiast dziewczynka została przekazana matce, ale policja sprawdza, dlaczego dziecko znalazło się pod opieką pijanego 35-letniego księdza.

Za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu księdzu grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast za narażenie dziecka na uszczerbek na zdrowiu grozi kara do 3 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro