Reklama
Reklama

Poznań: ulewny deszcz, połamane drzewa i gałęzie

Os. Wichrowe Wzgórze | fot. czytelnik

Po krótkich, ale obfitych opadach deszczu, które wystąpiły około godziny 14 oraz 15 w naszym mieście, strażacy otrzymali kilka zgłoszeń o powalonych drzewach i połamanych gałęziach. Jeszcze przed deszczem spory fragment drzewa spadł na plac zabaw na os. Wichrowe Wzgórze.

Jak wyjaśnia dyżurny poznańskich strażaków, po opadach deszczu w Poznaniu i okolicy trzeba interweniować w kilku miejscach w związku z powalonymi drzewami lub połamanymi gałęziami. - Mamy zgłoszenia m.in. z ulic Matejki i Hetmańskiej - mówi dyżurny poznańskich strażaków. - Nikomu nic się nie stało - zapewnia.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Jeszcze przed opadami deszczu strażacy pojawili się na os. Wichrowe Wzgórze. - Dzisiaj na os. Wichrowe Wzgórze przy kościele pękła duża część drzewa i przewróciła się na przedszkole. Chwilę wcześniej bawiły się tam dzieci z przedszkola jednak zdążyły wejść do budynku - napisał do nas czytelnik.

Dyżurny strażaków zapewnia, że drzewo zostało zabezpieczone. - Spółdzielnia stara się o pozwolenie na wycinkę tego drzewa . Być może już w czwartek zostanie ono usunięte i nie będzie stwarzać zagrożenia - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro