Reklama
Reklama

VIII LO wyprowadza się z Głogowskiej

Nowy rok szkolny uczniowie VIII LO rozpoczną w wyremontowanym budynku przy ulicy Hipolita Cegielskiego. Ruszyła przeprowadzka z budynku przy Głogowskiej.

Dotychczas budynek przy ulicy Hipolita Cegielskiego zajmował Zespół Szkół Sportowych. Został jednak przeniesiony na Rataje i gmach stoi pusty. Od nowego roku szkolnego przeniosą się do niego uczniowie VIII LO. Nie będę ukrywał żalu i jakiś sentymentów, ale na to był czas już wiele miesięcy temu przyzwyczailiśmy się do tej wizji, że będziemy musieli się wyprowadzić - mówi Marek Grefling, dyrektor VIII LO.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Decyzja o przenosinach Ósemki zapadła trzy lata temu. Kuria zażądała wtedy zwrotu odzyskanego po latach budynku. Urządzanie nowej siedziby zajmie trochę czasu. Oficjalnie adres placówki zmieni się w przyszłym tygodniu, ale budynek uda się wyposażyć dopiero w sierpniu. Pracownicy czekają na nowe meble.

Tymczasem w placówce przy Głogowskiej trwa wielkie pakowanie i sprzątanie. Ósemka mieściła się w budynku dawnej szkoły katolickiej od 1956 roku. Budynek przy Głogowskiej nie pozostanie pusty. W przyszłym roku przeniesie się tu Katolickie Gimnazjum im. św Stanisława Kostki z ulicy Kanclerskiej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
77.62 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro