Reklama
Reklama

Przebudowa Milczańskiej: jest światełko w tunelu

Na wtorkowej sesji Rady Miasta radni przyjęli uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "W rejonie ul. Milczańskiej". Zmian domagają się mieszkańcy, którzy nie chcą by dojazd do powstającego CH Łacina odbywał się tuż przy ich oknach. - Teraz oczekujemy intensywnej pracy urzędników - mówią.

Wielokrotnie pisaliśmy na naszym portalu o problemie mieszkańców ulicy Milczańskiej. W związku z budową centrum handlowego Łacina ich ulica ma zostać poszerzona. Tym samym znacznie więcej samochodów niż obecnie będzie przejeżdżać tuż pod oknami bloków osiedla Zielony Taras.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Mieszkańcy chcą, by przedłużona do ulicy Inflanckiej Milczańska omijała osiedle. Ich zdaniem powinna zostać poprowadzona częściowo pod estakadą w ciągu ulicy Krzywoustego, a następnie powinna się łączyć z nowym rondem, z którego można by wjechać na nową ulicę, poprowadzoną równolegle do ulicy Krzywoustego.

Na wtorkowej sesji Rady Miasta radni jednogłośnie przyjęli uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "W rejonie ul. Milczańskiej". Nowy plan miałby spełniać oczekiwania mieszkańców, inwestora budującego Łacinę oraz miasta. Według mieszkańców jest to światełko w tunelu. - Teraz nasze szanse wzrosły o tyle, że prezydent deklaruje szybkie rozpoczęcie prac nad tym projektem - mówi Grzegorz Marciniak, mieszkaniec ul. Milczańskiej.

Na niekorzyść mieszkańców działa jednak czas. - Liczymy na to, że uda nam się zdążyć do momentu, gdy droga prowadząca do centrum handlowego będzie musiała powstać. A z naszych informacji wynika, że to nastąpi za około 2 lata. Prace nad zmianą projektu muszą więc zacząć się jak najszybciej - zauważa Marciniak.

W przyszłym tygodniu mieszkańcy mają się spotkać z inwestorem budującym Łacinę, firmą Apsys. - Wierzymy, że teraz urzędnicy będą intensywnie pracować i tego właśnie od nich oczekujemy - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
65.23 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro