Reklama

Przebudowa Milczańskiej: jest światełko w tunelu

Na wtorkowej sesji Rady Miasta radni przyjęli uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "W rejonie ul. Milczańskiej". Zmian domagają się mieszkańcy, którzy nie chcą by dojazd do powstającego CH Łacina odbywał się tuż przy ich oknach. - Teraz oczekujemy intensywnej pracy urzędników - mówią.

Wielokrotnie pisaliśmy na naszym portalu o problemie mieszkańców ulicy Milczańskiej. W związku z budową centrum handlowego Łacina ich ulica ma zostać poszerzona. Tym samym znacznie więcej samochodów niż obecnie będzie przejeżdżać tuż pod oknami bloków osiedla Zielony Taras.

Mieszkańcy chcą, by przedłużona do ulicy Inflanckiej Milczańska omijała osiedle. Ich zdaniem powinna zostać poprowadzona częściowo pod estakadą w ciągu ulicy Krzywoustego, a następnie powinna się łączyć z nowym rondem, z którego można by wjechać na nową ulicę, poprowadzoną równolegle do ulicy Krzywoustego.

Na wtorkowej sesji Rady Miasta radni jednogłośnie przyjęli uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "W rejonie ul. Milczańskiej". Nowy plan miałby spełniać oczekiwania mieszkańców, inwestora budującego Łacinę oraz miasta. Według mieszkańców jest to światełko w tunelu. - Teraz nasze szanse wzrosły o tyle, że prezydent deklaruje szybkie rozpoczęcie prac nad tym projektem - mówi Grzegorz Marciniak, mieszkaniec ul. Milczańskiej.

Na niekorzyść mieszkańców działa jednak czas. - Liczymy na to, że uda nam się zdążyć do momentu, gdy droga prowadząca do centrum handlowego będzie musiała powstać. A z naszych informacji wynika, że to nastąpi za około 2 lata. Prace nad zmianą projektu muszą więc zacząć się jak najszybciej - zauważa Marciniak.

W przyszłym tygodniu mieszkańcy mają się spotkać z inwestorem budującym Łacinę, firmą Apsys. - Wierzymy, że teraz urzędnicy będą intensywnie pracować i tego właśnie od nich oczekujemy - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro