Reklama
Reklama

Paderewskiego: Australijczyk zasnął na chodniku, okradł go poznaniak

fot. Monitoring

W czwartek na ulicy Paderewskiego w pobliżu Starego Rynku doszło do kradzieży. Turysta z Australii przesadził z alkoholem i... zasnął na chodniku. Wykorzystał to 64-letni mieszkaniec naszego miasta. Zabrał mu z kieszeni portfel i telefon. Wszystko widział obserwator miejskiego monitoringu, który pomógł w zatrzymaniu złodzieja.

Do zdarzenia doszło około 6.30 rano na ulicy Paderewskiego w pobliżu Starego Rynku. - Turysta z Australii, który przesadził z alkoholem zasnął na chodniku. Kiedy spał podszedł do niego 64-letni poznaniak, który przeszukał mu kieszenie. Zabrał turyście portfel z pieniędzmi, kartami bankomatowymi oraz telefon komórkowy. W sumie straty sięgnęły 2,5 tys. złotych - wyjaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

Zdarzenie widział obserwator miejskiego monitoringu. Leżącego mężczyznę zauważył zanim ten został okradziony. Na miejsce wezwał służby ratunkowe i obserwował co dzieje się z Australijczykiem. - Okazało się, że do pijanego turysty podszedł 64-latek jednak nie po to by mu pomóc, lecz by go okraść. Strażnik miejski o wszystkim powiadomił Oficera Dyżurnego Policji, który skierował na miejsce patrol. Dzięki kamerom policjanci bardzo szybko zlokalizowali złodzieja. Został zatrzymany zaledwie kilkanaście minut po dokonaniu przestępstwa. Mężczyzna nie zdołał nawet zajrzeć do portfela Australijczyka. Wszystkie skradzione przedmioty zostały odzyskane - dodaje Piwecki.

Za kradzież 64-latkowi grozi do 5 lat więzienia. Mężczyzna miał już wcześniej konflikty z prawem. Wszystkie odzyskane przedmioty zwrócono Australijczykowi.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
0℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
14.06 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro