Reklama
Reklama

Poznań City Center: kolejne problemy z sufitem?

Kartki na suficie | fot. czytelnik

Pod koniec kwietnia, nocą, w Poznań City Center zawalił się spory fragment podwieszanego sufitu. Nikomu nic się nie stało, ale centrum handlowe musiało być zamknięte przez około dwa tygodnie. Czytelnicy informują nas, że pojawiają się kolejne kłopoty z sufitami w obiekcie. Dyrekcja PCC zapewnia, że żadnych problemów nie ma.

- Sufit Poznań City Center znowu się zawalił, tym razem na części dworcowej - napisał do nas czytelnik. - To skandal, że któryś raz z kolei sufit się zapada. Proszę zwrócić uwagę, że sufit jest zaklejony kartką. To jest po prostu żenujące - dodaje.

Kolejny czytelnik informuje, że kłopoty z sufitem, tym razem nie chodzi o sufit podwieszany, występują na parkingu w obiekcie. - Zostałem niemile doświadczony wizytą w PCC, podczas której na parkingu na poziomie 1 odpadające cząstki sufitu uszkodziły mi auto - napisał do nas Przemysław.

Norbert Fijałkowski, dyrektor Poznań City Center zapewnia, że żadnych problemów z sufitami w obiekcie nie ma. - Cały sufit został sprawdzony na przełomie kwietnia i maja. Nie ma żadnych problemów z sufitem w PCC - mówi. - Na parkingu nie ma sufitu podwieszanego tylko goły strop, stąd nie ma takiej możliwości, żeby komuś spadł na samochód. Jeśli ktoś twierdzi, że tak się stało to powinien zgłosić się do dyrekcji centrum, abyśmy obejrzeli to miejsce - dodaje.

Fijałkowski wyjaśnia też, dlaczego na suficie pojawiły się kartki. - Kartki naklejone przy suficie mają całkiem inną funkcję, a mianowicie służą do wykonywania pomiarów pomieszczeń i korytarzy w PCC i będą pojawiać się na terenie całego centrum - zaznacza.

Przypominamy, że do zawalenia się sporego fragmentu sufitu podwieszanego w budynku doszło pod koniec kwietnia. 8 maja, blisko dwa tygodnie po wypadku na drugim piętrze galerii handlowej, większą część budynku otwarto dla klientów i pracowników. Wcześniej odbyła się tutaj kontrola Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, który po sprawdzeniu konstrukcji zezwolił na jej użytkowanie.

Wciąż nieczynny jest fragment drugiego piętra z kilkoma sklepami. - Prace budowlane, związane z odbudową sufitu i instalacji trwają i powinny się zakończyć w tym miesiącu - kończy Fijałkowski.

Zobacz jak zawalał się sufit w Poznań City Center:

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
17.02 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro