Reklama
Reklama

Dwa tysiące osób przeciw życiu z uzależnieniami

fot. KWP Poznań
fot. KWP Poznań

W niedzielę zakończył się Przystanek PaT - spotkanie organizowane przez policję, w którym udział bierze przede wszystkim młodzież. Tegoroczna edycja odbywała się w Koninie, a podczas wielkiego finału w sobotę udział w imprezie wzięło 2 tysiące osób.

Konin w ubiegłym tygodniu był polską stolicą profilaktyki. To właśnie tutaj odbywał się Przystanek PaT (Profilaktyka a Ty), w ramach którego spotyka się młodzież z całej Polski mówiąca NIE życiu z uzależnieniami.

Podczas kilkudniowej imprezy jej uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach m.in. zumby, samby brazylijskiej, hip-hopu, capoeiry, a także zajęciach teatralnych. Oprócz marszałka Marka Woźniaka, wojewody Piotra Florka czy szefa policji nadinspektora Marka Działoszyńskiego w Koninie na Przystanku PaT pojawiła się również Pierwsza Dama RP Anna Komorowska.

W trakcie imprezy w centrum Konina na niebie zaprezentowała się Grupa Akrobatyczna Żelazny. Następnie odbył się kolorowy korowód, który przeszedł ulicami Konina. Jego trasa miała aż 2,5 kilometra długości. Finałem IX PaT był koncert galowy, na którym zaprezentowano to, co uczestnicy przystanku przygotowywali na warsztatach.

Impreza odbywa się od 2006 roku i od początku istnienia objęła swoimi działaniami około 160 tysięcy osób. To największa w Polsce akcja o charakterze edukacyjno-profilaktyczno-artystycznym.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
9.73 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro