Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 9

Dwa tysiące osób przeciw życiu z uzależnieniami

KaT
poniedziałek, 7.07.2014 r.
godz. 11.01
KaT | poniedziałek, 7.07.2014 r., godz. 11.01
Dwa tysiące osób przeciw życiu z uzależnieniami
fot. KWP Poznań

W niedzielę zakończył się Przystanek PaT - spotkanie organizowane przez policję, w którym udział bierze przede wszystkim młodzież. Tegoroczna edycja odbywała się w Koninie, a podczas wielkiego finału w sobotę udział w imprezie wzięło 2 tysiące osób.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
22°C 1026 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
17°C 1018 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Konin w ubiegłym tygodniu był polską stolicą profilaktyki. To właśnie tutaj odbywał się Przystanek PaT (Profilaktyka a Ty), w ramach którego spotyka się młodzież z całej Polski mówiąca NIE życiu z uzależnieniami.


Podczas kilkudniowej imprezy jej uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach m.in. zumby, samby brazylijskiej, hip-hopu, capoeiry, a także zajęciach teatralnych. Oprócz marszałka Marka Woźniaka, wojewody Piotra Florka czy szefa policji nadinspektora Marka Działoszyńskiego w Koninie na Przystanku PaT pojawiła się również Pierwsza Dama RP Anna Komorowska.

W trakcie imprezy w centrum Konina na niebie zaprezentowała się Grupa Akrobatyczna Żelazny. Następnie odbył się kolorowy korowód, który przeszedł ulicami Konina. Jego trasa miała aż 2,5 kilometra długości. Finałem IX PaT był koncert galowy, na którym zaprezentowano to, co uczestnicy przystanku przygotowywali na warsztatach.

Impreza odbywa się od 2006 roku i od początku istnienia objęła swoimi działaniami około 160 tysięcy osób. To największa w Polsce akcja o charakterze edukacyjno-profilaktyczno-artystycznym.