Poznaniacy najlepsi w Szczecinie

Kacper Adam | fot. ENDU SPORT,

Poznańscy triathloniści zwyciężyli na krótkim i długim dystansie Unity Line Triathlon Szczecin, który zgromadził około 650 zawodników. Wśród startujących był prezydent Ryszard Grobelny.

Szczecińskie zawody były trzecim wydarzeniem z cyklu ENEA Tri Tour i najważniejszym sprawdzianem dla zawodników przed ENEA Poznań Triathlon, który odbędzie się w weekend 27-28 lipca nad Maltą. Na starcie pojawiło się około 650 zawodników, a wśród nich bardzo liczne grono poznaniaków z prezydentem miasta Ryszardem Grobelnym na czele.

Nasi reprezentanci zaprezentowali się znakomicie, gdyż Kacper Adam i Paulina Kotfica (jako pierwsza kobieta) zwyciężyli na krótkim dystansie. Z kolei na długiej trasie najszybsi byli odpowiednio Filip Przymusiński i Martyna Chlebosz. Natomiast prezydent Grobelny w klasyfikacji dystansu krótkie z czasem 03:02:42 zajął 182. miejsce, ale w swojej kategorii wiekowej wywalczył 7. miejsce.

- Trasa była bardzo wymagająca - strome podjazdy i towarzyszący upał nie ułatwiały zadania. Od strony organizacyjnej całe zawody były jednak dobrze przygotowane. Mam zamiar utrzymać się na czele kwalifikacji i zwyciężyć w całym cyklu ENEA Tri Tour - mówił na mecie szczęśliwy zwycięzca dystansu długiego, Filip Przymusiński.

Przypomnijmy, że Unity Line Triathlon Szczecin był jedną z 7 imprez odbywających się w ramach cyklu ENEA Tri Tour obejmującego m.in. ENEA Triathlon Poznań czy Prime Food Triathlon Przechlewo. Współorganizatorami imprezy byli Miasto Szczecin i Endu Sport.