Reklama
Reklama

Otwarto nową ul. Stawną w Skórzewie

fot. Urząd Gminy Dopiewo
fot. Urząd Gminy Dopiewo

Blisko 1,2 mln zł kosztowała budowa nowej ulicy Stawnej wraz z kanałem deszczowym z przepompownią w Skórzewie. Od piątku kierowcy mogą korzystać z ulicy.

Prace budowlanej na odcinku blisko 500 m na jednej z najstarszych ulic w Skórzewie rozpoczęły się w styczniu. Oprócz budowy drogi i chodnika powstał kanał deszczowy o średnicy 800 mm z przepompownią przy ul. Poznańskiej. Przypomnijmy, że przygotowania do budowy nowej ulicy Stawnej trwały kilka lat, gdyż należało uregulować sprawy własnościowe działek przebiegających przez drogę.

- Problem dotyczył 19 działek, będących własnością 42 właścicieli, którzy zajmowali różne stanowiska w sprawie przekazania i zasad przekazania Gminie Dopiewo terenów pod budowę. Ostatecznie w tej kadencji część właścicieli zdecydowało się przekazać swoje tereny za symboliczną złotówkę, a pozostała część terenów niezbędnych do wykonania zadania pozyskano procedurą Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej -
mówi wójt gminy Dopiewo, Zofia Dobrowolska. Inwestycja wraz z dokumentacją wyniosła blisko 1,2 mln zł.

Przypomnijmy, że w Skórzewie od początku czerwca trwa remont ulicy Poznańskiej. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami. Więcej informacji tutaj.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
3℃
Poziom opadów:
9.9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
14.63 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro