Reklama
Reklama

Adrian Graczyk wygrał bieg na Cytadeli

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

Adrian Graczyk wygrał w sobotę 101. bieg na dystansie 5 kilometrów na Cytadeli w ramach cyklicznej imprezy Parkrun Poznań.

W Parku Cytadela w każdą sobotę o godz. 9.00 odbywa się bezpłatny bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu w ramach inicjatywy Parkrun Poznań. - Wielu z tych biegaczy bierze również udział w takich prawdziwych zawodowych biegach, maratonach czy półmaratonach. Są również rodziny, które startują tylko w Parkrun i to im w zupełności wystarczy. Dla nich jest to sposób na rekreację i dobre rozpoczęcie weekendu - mówi organizator imprezy, Damian Nowicki.

Pierwszy na mecie zameldował się Adrian Graczyk, który pokonał trasę o długości 5 km w 00:16:30. - Ostatni tydzień mam pod znakiem "życiówek" i właśnie dołożyłem trzecią do kolekcji. Od początku było bardzo szybko i udało się wygrać - mówił na mecie Graczyk. Drugie miejsce zajął Radosław Pluciński z KB Maniac Poznań, a trzecie Grzegorz Nowak z grupy Night Runners. Natomiast wśród kobiet najlepsza okazała się Justyna Papież. Przypomnijmy, że kolejny bieg już za tydzień o godz. 9.00 w Parku Cytadela.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Żar do piątku poleje się z nieba. Ostrzeżenie obowiązuje już w 28 powiatach naszego regionu!
29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
7.15 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro