Reklama
Reklama

Kolesiostwo w lokalnych strukturach Platformy Obywatelskiej

fot. Telewizja WTK

Przewodniczący klubu radnych Platformy Obywatelskiej w Radzie Miasta Poznania, Marek Sternalski został bez konkursu zastępcą dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Stanowisko przydzielił mu inny polityk PO - marszałek Marek Woźniak.

Przewodniczący klubu radnych Platformy Obywatelskiej w Radzie Miasta Poznania, Marek Sternalski dotychczas pracował, jako dyrektor Biura Europosła Filipa Kaczmarka. Natychmiast po wygaśnięciu mandatu europosła został bez konkursu zastępcą dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Stanowisko przydzielił mu inny polityk PO - marszałek Marek Woźniak.

Sternalski polityką społeczną zajmuje się od wielu lat, jako miejski radny, a dodatkowo ma wyższe wykształcenie. Problem bezrobocia analizował nawet w swojej pracy magisterskiej i wcześniej współpracował z Wojewódzkim Urzędzie Pracy. - Wierzę, że dobrze mi pójdzie w nowej pracy - mówi Sternalski. Do jego obowiązków będzie należało m.in.: analiza rynku pracy, prowadzenie działań aktywizacyjnych, sporządzanie opracowań i statystyk, pośrednictwo pracy.

- Tutaj koledzy zadziałali. Nikogo z nas nie informowano, że będzie potrzebna jakaś rekrutacja w Wojewódzkim Urzędzie Pracy -
mówi radny sejmiku wojewódzkiego z Prawo i Sprawiedliwość, Zbigniew Czerwiński.

Okazuje się, że Sternalski objął stanowisko zgodnie z prawem, gdyż jest to praca na zastępstwo i rekrutacja nie była potrzebna. Przypomnijmy, że w Wojewódzkim Urzędzie Pracy zatrudnionych jest około 300 osób.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
28.90 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro