Reklama

Koziegłowy: COŚ ma być mniej uciążliwa. Zamontują kopuły

Obecnie otwarte osadniki zostaną przykryte takimi kopułami
Obecnie otwarte osadniki zostaną przykryte takimi kopułami

W drugiej połowie czerwca na terenie Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach zaczęły się pojawiać elementy wielkich kopuł, które przykryją osadniki tu zlokalizowane. Dzięki temu zapach generowany przez oczyszczalnię ma być mniej uciążliwy dla mieszkańców.

W lipcu 2013 roku podpisano umowę, dzięki której z Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach w 2015 roku mają przestać się wydobywać nieprzyjemne zapachy. Wszystko przez wielką inwestycję Aquanetu.

Osadniki wstępne, które generują nieprzyjemny zapach, znajdujące się na terenie COŚ w najbliższym czasie zostaną przykryte specjalnymi kopułami. Pierwsza z nich już jest budowana na terenie przy osadnikach. - Ogromne elementy zostały przywiezione w drugiej połowie czerwca. Kopuły będą mieć średnicę 52 metrów. Rozładunek poszczególnych części kopuł i i instalacji do oczyszczania powietrza pod kopułami trzeba było wyładowywać dźwigiem. Elementy kopuł są składane w całość na trawniku obok osadników, by następnie za pomocą dźwigu przenieść gotowe kopuły nad ostateczne miejsce - wyjaśnia Aquanet.

Inwestycja pochłonie około 40 milionów złotych. Wszystkie kopuły mają być gotowe w przyszłym roku. Ma to być ostatnia inwestycja związana z ograniczeniem nieprzyjemnego zapachu generowanego przez COŚ. Aquanet wierzy, że kopuły skutecznie rozwiążą ten problem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
29℃
18℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
20.65 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro