Reklama
Reklama

Można składać wnioski o stypendia szkolne

Do 15 września Poznańskie Centrum Świadczeń przyjmuje wnioski o stypendia szkolne na rok szkolny 2014/2015.

O stypendia szkolne mogą ubiegać się uczniowie, którzy mieszkają na terenie Poznania. Dofinansowanie przyznawane jest na podstawie przedstawionego dochodu rodziny z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku.

Nowość w Salonie Wonderland w Poznaniu! Stymulatory tkankowe coming out - 20% tylko w czerwcu. Zadzwoń tel. 607 608 806.
REKLAMA

Osoba, która kwalifikuje się do przyznania stypendium ma do tego prawo, ale ma też określone obowiązki. Każdy, kto otrzyma stypendium musi przeznaczyć je na cele edukacyjne. Z tego powodu rodziny muszą posiadać wszystkie rachunki potwierdzające wydanie pieniędzy właśnie na materiały związane z edukacją. Dopiero przedstawienie tych dokumentów będzie uruchamiało wypłatę świadczeń.

Wypłata stypendium szkolnego będzie dokonywana w terminach miesięcznych po przedstawieniu dokumentów potwierdzających dokonanie zakupów lub opłat. Jednakże dopuszczona będzie możliwość wypłaty świadczenia w innych terminach np. jednorazowo w terminie do 31 grudnia 2014 (za okres wrzesień -grudzień) oraz do 30 czerwca 2015 (za okres styczeń -czerwiec) - informują miejscy urzędnicy.

Stypendium ma stanowić całkowite lub częściowe pokrycie kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych, w tym wyrównawczych, wykraczających poza zajęcia realizowane w szkole w ramach planu nauczania, a także w zajęciach edukacyjnych organizowanych poza szkołą.

Wszystkie informacje oraz druki można poprać w siedzibie Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1 a także na stronie internetowej PCŚ. Informacje można uzyskać również pod numerem telefonu 61 646 33 44, pod którym można również zarezerwować termin wizyty.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne dziś ostrzeżenie IMGW
27℃
17℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
11.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro