Reklama
Reklama

Królowej Jadwigi/Półwiejska: poszerzą chodnik i przejście dla pieszych

Prawdopodobnie na początku przyszłego roku poszerzony zostanie chodnik na ulicy Półwiejskiej pomiędzy ulicami Krakowską i Królowej Jadwigi. Dodatkowo poszerzone ma zostać przejście dla pieszych przez Królowej Jadwigi i torowisko tramwajowe.

O konieczności przebudowy skrzyżowania ulic Półwiejskiej i Królowej Jadwigi mówi się od dawna. Przejście dla pieszych z przystanku tramwajowego w kierunku Półwiejskiej należy do niebezpiecznych - potok pieszych jest tutaj bardzo duży, a miejsca dla maszerujących osób jest niewiele.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Na początku czerwca informowaliśmy o propozycji inwestora budującego obiekt Półwiejska 47 na rogu Półwiejskiej i Królowej Jadwigi. Chce on na własny koszt poszerzyć chodnik na ulicy Półwiejskiej pomiędzy Krakowską i Królowej Jadwigi. - Na środowym posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa zarządca drogi przyznał, że jest decyzja o poszerzeniu chodnika na tym odcinku ulicy Półwiejskiej kosztem pasa ruchu, który obecnie jest zamknięty - wyjaśnia Krzysztof Skrzypiński, szef Komisji Bezpieczeństwa. - Nie wiem czy będzie to realizowane za pieniądze inwestora czy z budżetu, ale zarządca drogi przyznał, że decyzja o poszerzeniu chodnika już zapadła - dodaje.

Druga dobra informacja to poszerzenie przejścia dla pieszych na ulicy Królowej Jadwigi. To właśnie tędy na przystanki tramwajowe dostają się tłumy idące od strony ulicy Półwiejskiej. - Przejście dla pieszych zostanie poszerzone być może jeszcze w tym roku. Zebra ma się zaczynać bliżej krawędzi chodnika na rogu Półwiejska/Królowej Jadwigi - tłumaczy Skrzypiński. Poszerzona zebra prawdopodobnie będzie prowadzić na ukos do wysepki z przystankiem tramwajowym.

- Przebudowa całego skrzyżowania ulic Półwiejskiej i Królowej Jadwigi to kwestia nawet nie roku czy dwóch lat tylko pewnie dużo dłuższego okresu. Dlatego konieczne jest podejmowanie mniejszych kroków już teraz w celu zwiększenia tu bezpieczeństwa - kończy Skrzypiński.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
36.08 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro