Reklama

Jesteś absolwentem? Są jeszcze mieszkania w miejskim programie!

Jesienią ubiegłego roku ogłoszono, że w Poznaniu powstanie osiedle, na którym mieszkać będą mogli absolwenci poznańskich uczelni pracujący w naszym mieście. Chętnych do zamieszkania w takich blokach zgłosiło się wielu, ale właśnie ogłoszono uzupełniający nabór. Pozostały już tylko mieszkania jednopokojowe.

Przy ulicy Palacza powstaną łącznie 143 mieszkania dla absolwentów poznańskich uczelni, którzy pracują w naszym mieście. - To promocja, poprzez przyciąganie najlepszych absolwentów - mówił jesienią ubiegłego roku Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Za realizację inwestycji odpowiada PTBS. - Program "Mieszkanie dla absolwenta" opiera się na modelu funkcjonowania budownictwa czynszowego w systemie "TBS", który obejmuje następujące elementy: partycypację zwrotną w kosztach budowy lokalu - do wysokości 30%, czynsz najmu - do wysokości 4% wartości odtworzeniowej, konieczność wpłaty zwrotnej kaucji w wysokości 6 - miesięcznego czynszu, przy czym umowa najmu lokalu zawierana będzie na okres nie dłuższy niż 10 lat - wyjaśnia PTBS.

W nowych blokach zamieszkać będą mogli absolwenci poznańskiej uczelni wyższej, którzy ukończyli studia maksymalnie 5 lat temu. Muszą mieć poniżej 36 lat, być zatrudnieni w Poznaniu (lub prowadzić działalność gospodarczą w naszym mieście). Konieczne jest oświadczenie o składaniu deklaracji PIT w Poznaniu.

Choć nabór wniosków został zakończony 31 grudnia ubiegłego roku, dziś ogłoszono, że do końca lipca trwać będzie uzupełniający nabór. Wszystkich 66 mieszkań dwupokojowych nie ma już w dostępnej puli, pozostały natomiast mieszkania jednopokojowe z osobną kuchnią. Mają 38,23 m2 powierzchni.

- Szczegółowe informacje, wnioski do pobrania oraz Regulamin Programu "Mieszkanie dla absolwenta" dostępne są na stronie internetowej www.ptbs.pl oraz w Biurze Obsługi Klienta Poznańskiego TBS sp. z o.o. przy ulicy Konfederackiej 4 (tel. 61 85 08 335 lub 61 85 08 337) - wyjaśnia Paweł Marciniak, rzecznik Urzędu Miasta. Nabór wniosków będzie trwać do końca lipca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
88.39 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro