Lech wygrał sparing z Lechią Gdańsk

Lech Poznań w swoim trzecim spotkaniu kontrolnym przed nowym sezonem pewnie wygrał z Lechią Gdańsk 3:0. Bramki dla Kolejorza zdobyli: Darko Jevtić, Tomasz Kędziora i Vojo Ubiparip.

Po przegranym sparingu z Podbeskidziem i bezbramkowym remisie z Lechem Poznań 2004 podopieczni Mariusza Rumaka odnieśli pierwsze zwycięstwo w okresie przygotowawczym. Pokonali Lechię Gdańsk, a spotkanie od początku rozgrywane było pod dyktando poznaniaków. Wynik meczu w 30. minucie otworzył Darko Jevtić, który otrzymał idealne podanie od Szymona Pawłowskiego i strzałem z bliska pokonał Dariusza Trelę. Kolejne bramki padły w drugiej połowie. Tomasz Kędziora w 57. minucie po dośrodkowaniu Gergo Lovrencsics z rzutu wolnego strzałem głową umieścił piłkę w bramkę. Wynik spotkania tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego ustalił wracający do gry po kontuzji Vojo Ubiparip.

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 3:0 (1:0)
Bramki:
Darko Jevtić (30. minuta), Tomasz Kędziora (57. minuta), Vojo Ubiparip (81. minuta)

Lech Poznań: Krzysztof Kotorowski (46. Maciej Gostomski) - Tomasz Kędziora (85. Jan Bednarek), Hubert Wołąkiewicz (81. Paulus Arajuuri), Maciej Wilusz (46. Marcin Kamiński), Luis Henriquez - Łukasz Trałka, Karol Linetty (69. Dariusz Formella) - Gergo Lovrencsics, Darko Jevtić, Szymon Pawłowski - Kasper Hamalainen (63. Vojo Ubiparip)

Lechia Gdańsk: Dariusz Trela (46. Damian Podleśny) - Marcin Pietrowski (46. Paweł Stolarski), Rafał Janicki, Piotr Polczak, Nikola Leković - Daniel Łukasik (46. Ariel Borysiuk), Stojan Vranjes - Maciej Makuszewski (46. Przemysław Frankowski), Danijel Aleksić (46. Piotr Wiśniewski), Piotr Grzelczak (46. Bartłomiej Pawłowski) - Diogo Ribeiro (46. Adam Buksa)