Reklama
Reklama

Piłsudskiego: wywrotki tutaj "też robią sobie wycieczki"

fot. Wojtek
fot. Wojtek

We wtorek pisaliśmy o wywrotkach rozjeżdżających rondo Rataje. Ciężkie pojazdy są wykorzystywane na placu budowy centrum handlowego Łacina. Jak informuje nasz czytelnik, auta notorycznie pojawiają się także na ulicy Piłsudskiego.

Według naszego czytelnika problem wywrotek, które od momentu rozpoczęcia przygotowywania terenu przy rondzie Rataje do budowy CH Łacina pojawiają się na ratajskich ulicach z dużą częstotliwością, występuje także na ulicy Piłsudskiego. - Oni nie tylko przez rondo Rataje jadą - pisze Wojtek. - Ulicą Piłsudskiego też robią sobie wycieczki jak widać na fotkach. Gdzie jest policja? I co to za umowa z ZDM jak i tak oni robią co chcą - pyta.

Już we wtorek pisaliśmy o wzmożonym ruchu ciężkich samochodów na rondzie Rataje. Zaczęły się tutaj pojawiać w związku z rozpoczęciem przygotowań do budowy centrum handlowego Łacina. Trzeba stąd usunąć spore ilości ziemi. Inwestor oraz Zarząd Dróg Miejskich poczynili ustalenia, na podstawie których wyznaczono trasy, jakimi poruszać się mają samochody ciężarowe obsługujące budowę. Nie ma w nich ulicy Piłsudskiego (w ogóle), a rondo Rataje pojawia się tylko w określonych godzinach (20.00 - 6.00).

Aleksander Rosa reprezentujący inwestora CH Łacina wyjaśniał nam we wtorek, że wywrotki jeżdżą obecnie poza wyznaczonymi trasami, bo trwa budowa tymczasowej drogi, którą będą dojeżdżać na teren inwestycji. Dopiero po jej wybudowaniu będzie można realizować postanowienia uzgodnione z ZDM-em. Droga ma być gotowa do 15 lipca. - Każdy z pojazdów obsługujących inwestycję ma pozwolenie na poruszanie się po mieście i nie łamie przepisów - mówił. - Nie możemy wybudować drogi tymczasowej bez przejechania przez rondo Rataje - dodał. Najwidoczniej bez przejechania przez ulicę Piłsudskiego również jest to niemożliwe.

Czy sytuacja na ratajskich ulicach poprawi się po oddaniu do użytku tymczasowej drogi dla ciężkich pojazdów budowanej wzdłuż estakady katowickiej? Sprawdzimy to w drugiej połowie miesiąca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
14.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro