Reklama
Reklama

Centrum Akademickie Polonez: 650 zł za "jedynkę", 450 zł za "trójkę"

fot. Zerta - Griffin Real Estate
fot. Zerta - Griffin Real Estate

W tym tygodniu rozpocznie się rezerwacja miejsc w Centrum Akademickim Polonez przy al. Niepodległości. Nowy akademik zacznie działać pod koniec września. Znamy obowiązujące tu ceny.

W grudniu ubiegłego roku Griffin Group, nowy właściciel budynku po byłym Hotelu Polonez przy al. Niepodległości ogłosił, że w najbliższym czasie rozpocznie modernizację obiektu. Na ten cel firma uzyskała ponad 18 milionów złotych z inicjatywy JESSICA w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.

Już kilka miesięcy wcześniej informowaliśmy, że hotel zamieni się w akademik dla studentów. Miał być gotowy w drugiej połowie 2014 roku i plany wciąż są aktualne. W czerwcu ruszyła strona internetowa obiektu, a jeszcze w tym tygodniu rozpocznie się rezerwacja miejsc. - Zainteresowanie jest spore. Ludzie do nas dzwonią, piszą maile - mówi Konrad Biały, pracownik administracji CA Polonez. - Studenci będą mogli się tutaj wprowadzić pod koniec września - dodaje.

Wiadomo już ile zapłacimy za łóżko w pokoju. - Pokój jednoosobowy to koszt 650 złotych miesięcznie, miejsce w pokoju 2-osobowym kosztuje 550 złotych, a 3-osobowym 450 złotych. W cenie są dostęp do bezprzewodowego internetu i wszystkie opłaty. To ceny promocyjne. Później mogą wzrosnąć - przyznaje.

Dodatkowo w budynku dostępne będą pokoje do krótkoterminowego wynajęcia - np. dla turystów. - Ceny wciąż są uzgadniane, ale chcemy, by nie przekraczały 60 złotych od osoby - zaznacza Biały. W budynku znajdować się mają bar, kawiarnia, sklep spożywczy, drogeria, sklep sportowy, klub studencki, przechowalnia rowerów. Nie zabraknie też klubu malucha, który ma ułatwić życie studiującym rodzicom. - Punkty usługowe będą uruchamiane sukcesywnie - kończy Biały.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
54.21 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro