Reklama
Reklama

Trwają przygotowania do ENEA Poznań Triathlon 2014

Grupa maratończyków w ramach przygotowań do zaplanowanej na koniec lipca imprezy ENEA Poznań Triathlon 2014 w miniony weekend pokonała pływacką trasę na Malcie.

Poznańską Maltę w miniony weekend opanowała grupa maratończyków, którzy wzięli udział w ENEA Tri Tour Iron Swim. Zawodnicy mieli okazję poznać trasę pływacką przed ENEA Poznań Triathlon i zdobyć kolejne punkty w ramach rywalizacji o Puchar Poznania w Multisporcie. Zwyciężył Tadeusz Gołembiewski z czasem 54 min 10 s. Drugie miejsce zajął Daniel Osik, a trzecie Paweł Troka. Natomiast najlepszą z zawodniczek okazała się Michalina Wardęga (czas 1h 5 min. 35 s), która wyprzedziła Martynę Chlebosz oraz Marcelinę Rosińską.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Każdy z uczestników ENEA Tri Tour Iron Swim przepłynął w poznańskim Jeziorze Maltańskim 3,8 km, czyli dystans odpowiadający pierwszej konkurencji zawodów Ironman. - Jeden zawodnik przez cały czas płynął obok mnie, dlatego obawiałem się trochę o zwycięstwo - przyznał na mecie Tadeusz Gołembiewski, pływak i trener Cityzen, który ostatecznie uzyskał dość znaczącą przewagę nad zdobywcą drugiego miejsca. W tym tygodniu zwycięzca ENEA Tri Tour Iron Swim wystartuje w 36 km maratonie pływackim we Włoszech.

Zadowolona ze startu była najlepsza z pań Michalina Wardęga. - Płynęło mi się dobrze, chociaż był to pierwszy raz, kiedy pokonałam tak długi dystans bez zatrzymania - przyznała zawodniczka, która na co dzień trenuje w drużynie Politechniki Poznańskiej i reprezentuje Wartę Poznań w kategorii masters. Ma za sobą również debiut w triathlonie.

W ramach przygotować do ENEA Poznań Triathlon 2014 w niedzielę, 20 lipca odbędzie się ENEA Tri Tour Aquathlon. Będzie to połączenie pływania oraz biegu. Natomiast tydzień później wystartuje ENEA Poznań Triathlon 2014.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
131.04 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro