Trwają przygotowania do ENEA Poznań Triathlon 2014

Grupa maratończyków w ramach przygotowań do zaplanowanej na koniec lipca imprezy ENEA Poznań Triathlon 2014 w miniony weekend pokonała pływacką trasę na Malcie.

Poznańską Maltę w miniony weekend opanowała grupa maratończyków, którzy wzięli udział w ENEA Tri Tour Iron Swim. Zawodnicy mieli okazję poznać trasę pływacką przed ENEA Poznań Triathlon i zdobyć kolejne punkty w ramach rywalizacji o Puchar Poznania w Multisporcie. Zwyciężył Tadeusz Gołembiewski z czasem 54 min 10 s. Drugie miejsce zajął Daniel Osik, a trzecie Paweł Troka. Natomiast najlepszą z zawodniczek okazała się Michalina Wardęga (czas 1h 5 min. 35 s), która wyprzedziła Martynę Chlebosz oraz Marcelinę Rosińską.

Każdy z uczestników ENEA Tri Tour Iron Swim przepłynął w poznańskim Jeziorze Maltańskim 3,8 km, czyli dystans odpowiadający pierwszej konkurencji zawodów Ironman. - Jeden zawodnik przez cały czas płynął obok mnie, dlatego obawiałem się trochę o zwycięstwo - przyznał na mecie Tadeusz Gołembiewski, pływak i trener Cityzen, który ostatecznie uzyskał dość znaczącą przewagę nad zdobywcą drugiego miejsca. W tym tygodniu zwycięzca ENEA Tri Tour Iron Swim wystartuje w 36 km maratonie pływackim we Włoszech.

Zadowolona ze startu była najlepsza z pań Michalina Wardęga. - Płynęło mi się dobrze, chociaż był to pierwszy raz, kiedy pokonałam tak długi dystans bez zatrzymania - przyznała zawodniczka, która na co dzień trenuje w drużynie Politechniki Poznańskiej i reprezentuje Wartę Poznań w kategorii masters. Ma za sobą również debiut w triathlonie.

W ramach przygotować do ENEA Poznań Triathlon 2014 w niedzielę, 20 lipca odbędzie się ENEA Tri Tour Aquathlon. Będzie to połączenie pływania oraz biegu. Natomiast tydzień później wystartuje ENEA Poznań Triathlon 2014.