Reklama
Reklama

Brama Poznania może stać się jednym z 7 cudów Polski. Głosować może każdy!

fot. Tomasz Szwajkowski, archiwum

Do 26 września można oddawać głosy w trwającym plebiscycie National Geographic "7 nowych cudów Polski". Wśród 16 nominowanych miejsc znalazła się poznańska Brama Poznania.

Brama Poznania, czyli dawny ICHOT nie jest zwykłym muzeum. Jego twórcy chcieli, żeby było to miejsce, które będzie zachęcało zwiedzających do interakcji z prezentowaną wystawą. Jest nowoczesnym muzeum o początkach polskiej państwowości.

Na Bramę Poznania składają się trzy poziomy wystaw multimedialnych prezentujących przede wszystkim historię piastowskiego Poznania. Zwiedzać można również odrestaurowany budynek katedralnej śluzy. Inwestycja wraz z remontem ulicy Gdańskiej i parku Śródeckiego kosztowała 100 milionów złotych.

Brama Poznania jest nominowana w plebiscycie National Geographic "7 nowych cudów Polski". Jesteśmy przekonani, że Polska jest najfajniejsza. Dlatego przez cały rok szukamy miejsc niebanalnych, magicznych, nowo powstałych i takich, w które tchnięto drugie życie. I to właśnie je nominujemy w czwartej edycji plebiscytu "7 nowych cudów Polski". Z szesnastu propozycji Czytelnicy Travelera wybiorą siedem miejsc, które zasługują na to miano. Poprzez plebiscyt chcemy promować ciekawe, ale wciąż niewystarczająco znane zakątki ze wszystkich polskich województw -informuje Martyna Wojciechowska, redaktor naczelna Travelera.

Swoje głosy na Bramę Poznania można oddawać raz dziennie do 26 września tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
17.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro