Reklama

Skakał po Mercedesie, bo chciał odzyskać dług

fot. Policja w Koninie
fot. Policja w Koninie

31-letni mieszkaniec Konina uszkodził osobowego Mercedesa m.in. skacząc po przedniej szybie, bo chciał odzyskać dług od właściciela auta. Teraz grozi mu 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło na terenie Konina. Funkcjonariuszy powiadomiono o mężczyźnie "wyżywającym się" na osobowym Mercedesie, w którym siedział mężczyzna. 31-latek podszedł do pojazdu, a po krótkiej rozmowie z kierowcą doszło między nimi do szamotaniny. - Napastnik zaczął kopać samochód, a nawet na niego wszedł i wybił przednią szybę. Uszkodzenie mienia, które przez pokrzywdzonego mieszkańca Konina zostało wycenione na 17000 zł - wyjaśnia Marcin Jankowski z policji w Koninie.

Okazało się, że wersje uczestników zajścia się różnią. - Napastnik przyznaje się tylko do uszkodzenia mercedesa, a i tak nie do wszystkich uszkodzeń, natomiast pokrzywdzony twierdzi, że 31-latek próbował siłą zmusić go do oddania rzekomego długu - dodaje.

31-latkowi postawiono zarzut zmuszania siłą i groźbą do zwrotu długu. Grozi mu za to5 lat więzienia. Zastosowano wobec niego dozór policyjny. Prawdopodobnie mężczyzna odpowie także za umyślne uszkodzenie pojazdu, a za to również grozi 5 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
36.95 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro