Reklama

Pierwsze Rekreacyjne Regaty Żeglarskie na Jeziorze Swarzędzkim

fot. Tomasz Adamczyk
fot. Tomasz Adamczyk

Zwycięstwem załogi w składzie Maciej Gałęzewski, Krzysztof Świtalski, Agata Książyk i Leszek Jakubowski zakończyły się w miniony weekend Pierwsze Rekreacyjne Regaty Żeglarskie na Jeziorze Swarzędzkim.

Pierwsze Rekreacyjne Regaty Żeglarskie na Jeziorze Swarzędzkim rozpoczęły się w niedzielny poranek, a uroczystego otwarcia regat dokonała pani burmistrz Anna Tomicka. Po podniesieniu bandery i odprawie sterników rozpoczęły się eliminacje grupowe. Załogi zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizowały cztery jachty o dwa premiowane awansem do finału miejsca. Po rozegraniu eliminacji załogi zostały podzielone na dwie grupy finałowe B oraz A.

W finale A doszło do emocjonującej rozgrywki pomiędzy załogami Macieja Gałęzewskiego i Marka Nowackiego. Prowadzenie przechodziło wielokrotnie w inne ręce, linię mety przekroczył jednak z minimalną przewagą jacht prowadzony przez Gałęzewskiego.

Zawody zostały rozegrane w bardzo dobrych warunkach wiatrowych oraz pięknej słonecznej pogodzie. Regaty odbywały się na jachtach odkryto-pokładowych typu Omega, które zapewniał organizator. Warto podkreślić, że po raz pierwszy na wodach Jeziora Swarzędzkiego pojawiło się aż sześć jachtów żaglowych. Nad obsługą regat czuwała ekipa strażaków z OSP Swarzędz, która zabezpieczała imprezę oraz motorówka hybrydowa i statek Komisji Regatowe. Natomiast Sędzią Głównym regat był Szymon Polaczyk.

Wyniki Pierwszych Rekreacyjnych Regat Żeglarskich nad Jeziorem Swarzędzkim:

(niedziela, 29 czerwca 2014 roku)
I miejsce - Maciej Gałęzewski (sternik), Krzysztof Świtalski, Agata Książyk, Leszek Jakubowski
II miejsce - Marek Nowacki z załogą
III miejsce - Maciej Kuczma z załogą
IV miejsce - Karol Chyra z załogą
V miejsce - Wojciech Ponikierski z załogą
VI miejsce - Maciej Heigelmann z załogą
VII miejsce - Gregor Lavrin z załogą

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
27.36 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro