Reklama
Reklama

"Smutny Dworzec" podbija internet

fot. Facebook Poznań Shitty Center

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o "Smutnym autobusie" - animacji przygotowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, która wzbudziła spore kontrowersje wśród internautów. Najpierw na spot zareagowało poznańskie MPK pokazując "Smutną bimbę". Dołączył do nich także... poznański "Smutny Dworzec".

Już w ubiegłym tygodniu pisaliśmy o krótkiej animacji przygotowanej na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, w której widać "smutny", stary autobus, z którego śmieją się dzieci. Nikt nie chce nim podróżować, a na koniec pojazd zostaje zgnieciony na złomowisku (więcej TUTAJ). Najpierw na spot zareagowało poznańskie MPK ze "Smutną bimbą" apelując, aby ratować stare pojazdy, a nie oddawać je na złom.

Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl lub lub tel. 512 526 525 #peselniemaznaczenia #wonderlandpolska
REKLAMA

Oryginalny spot MSW:Dziś do tramwaju i autobusu dołączył poznański "Smutny Dworzec". "Dzieło" przygotowali społecznicy, którzy od dawna wytykają nowemu dworcowi PKP sporo błędów i brak funkcjonalności.

Na krótkiej animacji widać budynek dworca z charakterystycznym ażurowym dachem. Dworzec jest smutny, pada deszcz. Uśmiech pojawia się dopiero, gdy na dachu siada ptak, który ostatecznie... załatwia się na szyby i odlatuje powodując jeszcze większy smutek budynku. "NIE MIEJ LITOŚCI DLA BRAKU FUNKCJONALNOŚCI" - takim hasłem podsumowano spot.

Od poniedziałku animację na portalu YouTube odtworzono blisko 20 tysięcy razy. Jak Wam się podoba?

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
8℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
2.70 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro