Reklama
Reklama

Na Festiwalu Open'er w Gdyni poznański Teatr Nowy wystawi "Dziady"

Teatralny namiot i scena główna festiwalu | fot. Facebook Teatru Nowego

W środę na Lotnisku Gdynia-Kosakowo rozpocznie się Open'er Festival - jeden z największych i najważniejszych festiwali muzycznych w Polsce. Poza koncertami odbywają się tutaj także spektakle teatralne, prezentowane są eksponaty muzealne i dzieła sztuki. W tym roku na scenie teatralnej pojawią się aktorzy poznańskiego Teatru Nowego.

Każdego roku Open"er Festival w Gdyni przyciąga tysiące fanów muzyki. Wśród największych gwiazd tegorocznej edycji imprezy są Faith No More, Jack White, Pearl Jam i The Black Keys. Na scenie pojawią się również m.in. Haim, Coldair, Interpol, Mela Koteluk, The Horrors, Bastille, Rojek i wiele innych.

Ale Open"er to nie tylko muzyka. W specjalnie zaaranżowanym "teatralnym namiocie" każdego festiwalowego dnia odbywać się będą spektakle. W tym roku swoje przedstawienia zaprezentują tu połączone zespoły aktorskie Teatrów Polskiego w Bydgoszczy i Powszechnego w Łodzi ("Podróż Zimowa" Mai Kleczewskiej), a także... zespół poznańskiego Teatru Nowego ("Dziady" Radosława Rychcika). - Teatr Nowy dotarł na lotnisko w Gdyni-Kosakowie. Na zdjęciu, po lewej, teatralny namiot Open"er Festival - w nim Teatr Nowy pokaże DZIADY Radosława Rychcika. Po prawej: główna scena festiwalu - informują pracownicy Teatru na Facebooku.

Spektakle odbywać się będą w godzinach popołudniowych, przed koncertami. Dodatkowo, w ramach festiwalu, działać będą Galeria Open"era, w której zobaczymy m.in. instalację Joanny Rajkowskiej i Michała Rudnickiego "Bezdźwięk". W ramach "muzeum" na Open"erze zostaną natomiast zaprezentowane eksponaty z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Festiwal potrwa od środy do soboty.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
20℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
14.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro