Reklama
Reklama

Ryszard Grobelny został rycerzem?

fot. Ryszard Grobelny
fot. Ryszard Grobelny

Holenderska para królewska gościła w Poznaniu w minioną środę. Gospodarzem wizyty był Ryszard Grobelny, który został uhonorowany Holenderskim Orderem Rycerskim Dynastii Orańskiej-Nassau.

O swoim wyróżnieniu prezydent poinformował w piątek za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook - Podczas wizyty Niderlandzkiej Pary Królewskiej otrzymałem od Króla nietypowy prezent. To Holenderski Order Rycerski Dynastii Orańskiej-Nassau. Nie wiem, czy to oznacza, że jestem rycerzem, ale dziękuję Królowi za wyróżnienie - zastanawia się prezydent Poznania i dodaje - Teraz muszę kibicować pomarańczowym w brazylijskim Mundialu. Order Oranje-Nassau to odznaczenie Królestwa Niderlandów nadawane za zasługi cywilne i wojskowe od 1892.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 31 marca. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z ich likwidacją.
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia!
8℃
2℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
17.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro