Reklama

Można już korzystać z pływalni w Parku Kasprowicza

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

Około godziny 12.00 otwarto odnowioną pływalnię w Parku Kasprowicza. Z możliwości odpoczynku nad wodą skorzystały tu w południe trzy osoby. Bilety wstępu w godzinach 9.00 - 18.00 kosztują 10 i 7 złotych.

Pod koniec marca informowaliśmy o planowanym remoncie pływalni letniej na terenie parku Kasprowicza. W marcu 2013 roku, gdy za oknami królował przede wszystkim śnieg, zapadła smutna decyzja dla mieszkańców tej okolicy. POSiR zdecydował o zamknięciu basenu w parku ponieważ nie spełniał on podstawowych norm bezpieczeństwa.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Gdy w październiku POSiR zaprezentował projekt zmian dla terenu całego parku mieszkańcy zwracali uwagę, że w koncepcji inwestycji nie zachowano funkcji kąpieliska. Mimo początkowych problemów ze znalezieniem funduszy na ewentualny remont obiektu, udało się zaoszczędzić przy innych przetargach i dzięki temu zdecydowano o ponownym otwarciu pływalni w tym roku.

W maju rozpoczął się remont pływalni za około 365 tysięcy złotych. Objął przede wszystkim brodzik. Modernizacji doczekał się także duży basen i ten ze zjeżdżalnią. Wyremontowane zostały m.in. chlorownia oraz łazienki.

Pływalnie otwarto w piątek około południa. Z możliwości odpoczynku nad wodą od razu skorzystały trzy osoby. - Bilety wstępu kosztują 7 złotych (ulgowe) oraz 10 złotych (normalne) - wyjaśnia Joanna Janowicz, rzeczniczka POSiR. - Te ceny obowiązują w godzinach 9.00 - 18.00 - dodaje. Jeśli więc ktoś przyjdzie na basen o 9.00 i wykupi bilet, będzie mógł korzystać z pływalni aż do 18.00.

W godzinach 6.00 - 9.00 i 18.00 - 21.00 obowiązywać będą inne ceny. - To 7 złotych za bilet dla dorosłych i 5 złotych za bilet do dzieci do 16. roku życia - wyjaśnia Janowicz. POSiR zakłada, że w godzinach 9.00 - 18.00 z basenu będą korzystać osoby chcące przede wszystkim odpoczywać w wodzie i nad nią, a rano i wieczorem pojawiać się tutaj będą mieszkańcy nastawieni przede wszystkim na pływanie.

Pływalnia będzie działać do końca wakacji, siedem dni w tygodniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
20℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro