Reklama
Reklama

Hitler na "miejskim" plakacie: "to naruszenie wizerunku Poznania"

fot. rozbrat.org
fot. rozbrat.org

W czwartek pisaliśmy o billboardzie, na którym można zobaczyć m.in. Hitlera i hasło w ironiczny sposób nawiązujące do zmian w studium zagospodarowania przestrzennego w Poznaniu. Użyto przy tym czcionki wykorzystywanej przez Urząd Miasta i logo "POZnan*". - To naruszenie wizerunku Poznania i mieszkańców - wyjaśnia Paweł Marciniak z UM Poznań.

O kontrowersyjnym plakacie pisaliśmy już w czwartek. Anarchiści z Rozbratu skomentowali komentarz do działań miasta przygotowany przez grupę manuFAktura w ten sposób:

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


"W najbliższym czasie rada miasta ma podejmować decyzję dotyczącą nowego "Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla miasta Poznania". To najważniejszy dokument planistyczny, od którego zależy wiele bieżących decyzji urbanistycznych i architektonicznych. Największe kontrowersje budzi fakt, ze Studium otwiera drogę dla dalszego zabudowania, a zatem zniszczenia klinów zieleni. Wszystko wskazuje, że dokument ten został "skrojony" pod potrzeby deweloperów, którym od lat sprzyja polityka prezydenta Grobelnego".

Na plakacie "komentującym" działania miasta widać m.in. Hitlera, który planuje "intensyfikację" zabudowy w mieście... supermarketami. Choć widać na nim logo naszego miasta "POZnan* - Miasto know how", a do wykonania napisu "Nowe studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla Poznania *Wiemy jak rozwiązywać palące problemy deweloperów" wykorzystano czcionkę używaną przez Urząd Miasta, urzędnicy odcinają się od billboardu.

- My nie mamy z tym plakatem nic wspólnego. Jest to naruszenie wizerunku naszego miasta oraz jego mieszkańców - mówi Paweł Marciniak, rzecznik Urzędu Miasta. - Dodatkowo jest to także naruszenie identyfikacji wykorzystywanej przez miasto, bo przecież użyto naszej czcionki. Kolejna sprawa to przedstawienie nazistowskich treści na plakacie. Z całą pewnością jest to próba zwrócenia na siebie uwagi przez złamanie prawa. Jeszcze dziś będziemy się konsultować z prawnikami i na pewno będziemy podejmować kroki prawne - zapewnia.

Jak oceniasz plakat krytykujący politykę przestrzenną miasta?

  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
72.24 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro