Reklama

Otwarto nowy market. Z nielegalnym parkingiem

Nielegalny parking powstał obok nowego dyskontu przy ulicy Piłsudskiego. Sieć Lidl wybudowała go w miejscu przeznaczonym pod park Rataje.

O tym, że parking jest samowolą budowlaną, poinformowali osiedlowi radni - Obiekty handlowe są bardzo potrzebne, ale niech wszystko się dzieje zgodnie z prawem - mówi Lesław Rachwał, osiedlowy radny. Mieszkańcom i radnym nie podoba się, że teren, który miał być przeznaczony na park, zamienił się w parking - Kilka lat temu nikomu do głowy by nie przyszło, że w majestacie prawa można coś takiego zrobić - mówi Adam Pawlik, radny osiedlowy i miejski.

Dyrektor Wydziału Urbanistyki Urzędu Miasta, który nie znalazł dzisiaj czasu na spotkanie przed kamerą potwierdza, że parking jest samowolą budowlaną. Urzędnicy tydzień temu odebrali tylko sklep. Wtedy tego parkingu przy nim nie było. Jego budowę zauważyli osiedlowi radni, którzy pytali o prace kierownika robót - Pan kierownik budowy odpowiedział, że tu jest przygotowywany teren zielony - dodaje Rachwał.

O wyjaśnienie tej sprawy poprosiliśmy biuro prasowe sieci Lidl - W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej chciałabym potwierdzić, iż odpowiedź otrzyma Pan w najbliższym możliwym terminie - napisała Aleksandra Robaszkiewicz z biura prasowego sieci. Samowolą zajął się za to Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego - Jeżeli otrzymamy informację na piśmie z Wydziału Urbanistyki, że ta inwestycja jest niezgodna z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, to nie będzie możliwości jej legalizacji, a tym samym pojawi się konieczność usunięcia tego obiektu - mówi Paweł Łukaszewski. Wiadomo jednak, że procedura administracyjna będzie długotrwała, a do tego czasu parking nie zniknie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
42.30 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro