Reklama
Reklama

Włodarze miasta jako hitlerowscy dygnitarze: "her prezio, jeszcze z cztery supermarkety"

fot. Kolektyw Rozbrat
fot. Kolektyw Rozbrat

ManuFAktura to anonimowa grupa związana z poznańskimi anarchistami, która komentuje bieżące problemy miasta i kraju. Tym razem anarchiści stworzyli billboard, który krytykuje politykę przestrzenną miasta.

Aktywiści wzięli na cel politykę przestrzenną miasta - W najbliższym czasie rada miasta ma podejmować decyzję dotyczącą nowego "Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla miasta Poznania". To najważniejszy dokument planistyczny, od którego zależy wiele bieżących decyzji urbanistycznych i architektonicznych. Największe kontrowersje budzi fakt, ze Studium otwiera drogę dla dalszego zabudowania, a zatem zniszczenia klinów zieleni. Wszystko wskazuje, że dokument ten został "skrojony" pod potrzeby deweloperów, którym od lat sprzyja polityka prezydenta Grobelnego - czytamy na stronie Kolektywu Rozbrat. Na billboardzie, który umieszczony został przy ulicy Nowowiejskiego, widzimy Adolfa Hitlera w otoczeniu hitlerowskich dygnitarzy, którzy pochyleni nad mapami planują budowę kolejnych centrów handlowych w Poznaniu- Wiemy jak rozwiązywać palące problemy deweloperów - czytamy na plakacie. Całość uzupełniona jest informacjami o nowym studium i logiem Poznania, które mogą sugerować, że jest to oficjalny materiał promocyjny miasta.

W przeszłości ManuFAktura krytykowała między innymi podwyżki cen biletów MPK, działalność czyścicieli kamienic i obecność samolotów F16 w Krzesinach. Działalność grupy związana jest przede wszystkim z tworzeniem reklam, plakatów, które nawiązują do prawdziwych materiałów atakowanych grup.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro