Reklama

Kolejny remont torowiska: tym razem utrudnienia na Hetmańskiej i Reymonta

fot. Google Street View
fot. Google Street View

W najbliższą sobotę Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne rozpocznie kolejny remont torowiska w mieście. Tym razem wyremontowane zostaną przejazdy tramwajowe w ulicy Reymonta. Trasy zmienią tramwaje i autobusy.

Wiosna i lato to czas, w którym każdego roku MPK prowadzi remonty infrastruktury tramwajowej. I w tym roku zaplanowano wiele takich inwestycji. Część z nich już się odbyła, a kolejne przed nami.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


W najbliższą sobotę, 28 czerwca, roboty torowe rozpoczną się na ulicy Reymonta. - Prace remontowe przejazdów tramwajowych w ul. Reymonta na skrzyżowaniu z ulicami Wyspiańskiego oraz Hetmańska/Grochowska będą prowadzone do 12 lipca - wyjaśnia Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

Tym samym od soboty na odcinku ulicy Hetmańskiej pomiędzy Głogowską a Reymonta, a także ulicą Reymonta nie będą kursować tramwaje linii nr 1 oraz 7. Wyznaczono dla nich objazd ulicami Roosevelta, Grunwaldzką do ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego:

Linia 1
Franowo -...- Hetmańska - Głogowska - Roosevelta - Grunwaldzka - Rondo Jana Nowaka Jeziorańskiego - Grunwaldzka - Junikowo

Linia 7
Zawady -...- Hetmańska - Głogowska - Roosevelta -Grunwaldzka - Rondo Jana Nowaka Jeziorańskiego - Przybyszewskiego - Dąbrowskiego - Ogrody

Ze zmianami liczyć się muszą także pasażerowie linii autobusowych nr 45, 64, 79 i 93:

Linia 45
W kierunku Kaczej z ul. Wyspiańskiego skręcą w ul. Reymonta (bez wjazdu na torowisko tramwajowe) a na rondzie Jana Nowaka Jeziorańskiego wjadą po torowisku tramwajowym na przystanek autobusowo-tramwajowy.
W kierunku Dworca Zachodniego autobusy skręcą z ul. Marcelińskiej w Przybyszewskiego (bez wjazdu na torowisko tramwajowe), objadą rondo na normalnych zasadach ruchu drogowego kierując się w kierunku Bałtyku zatrzymają się na przystanku linii nocnej 231, zlokalizowanym pomiędzy ulicami Iłłakowiczówny a Wojskową. Następnie pojadą ul. Wojskową i Wyspiańskiego do Dworca Zachodniego.

Linia 64
W kierunku Kaczej pojadą ul. Chociszewskiego do ul. Reymonta gdzie dokonają nawrotu przez torowisko tramwajowe na wysokości stacji Lotos i dalej ul. Reymonta i Arciszewskiego będą kontynuować kurs.
W kierunku Literackiej autobusy jadące ul. Arciszewskiego skręcą w Palacza, następnie w Kasprzaka i dalej pojadą po trasie. Autobusy tej linii zatrzymywać się będą dodatkowo na ul. Palacza za skrzyżowaniem z Arciszewskiego oraz na ul. Kasprzaka (przy E’Leclerc) oraz przed ul. Chociszewskiego.

Linia 79
W kierunku do Kaczej pojadą Hetmańską - Reymonta - nawrót przez torowisko tramwajowe na wysokości stacji Lotos - Reymonta - Arciszewskiego i dalej po trasie.
W kierunku do Dębca - trasa bez zmian.

Linia 93
W kierunku Górczyna pojadą ul. Przybyszewskiego (bez wjazdu na wysokości szpitala na torowisko tramwajowe). Tymczasowy przystanek autobusowy zlokalizowany zostanie za rondem na wysokości przystanku tramwajowego.
W kierunku os. Sobieskiego autobusy jadące ul. Arciszewskiego skręcą w ul. Palacza, następnie w Kasprzaka i dalej w Chociszewskiego, dojadą do ul. Reymonta jadąc dalej w kierunku ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego. Następnie będąc w rondzie JNJ wjadą po torowisku tramwajowym na przystanek autobusowo-tramwajowy i będą kontynuować kurs po swojej stałej trasie. Autobusy tej linii zatrzymywać się będą dodatkowo na ul. Palacza za skrzyżowaniem z Arciszewskiego oraz na ul. Kasprzaka (przy E’Leclerc) oraz przed ul. Chociszewskiego, a także na przystanku "Szymborska".
Dodatkowo autobusy linii 93 w obu kierunkach zatrzymywać się będą na przystanku "Arena".

Na zmiany przygotować się muszą także kierowcy. Z ulicy Wyspiańskiego nie będzie można wyjechać w kierunku Hetmańskiej - trzeba będzie dojechać do ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego i tam zawrócić. Zmiany zostaną wprowadzone także na skrzyżowaniu Arciszewskiego/Hetmańskiej/Grochowskiej/Reymonta. Schematy poniżej.

Źródło: MPK Poznań

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro