Reklama
Reklama

Ogromne kolejki do Drużyny PEKA: spotkasz ich w POK ZTM

20 osób stanowi Drużynę PEKA - przeszkolonych informatorów, których zadaniem jest w ciągu trzech najbliższych tygodni rozwiać wszelkie wątpliwości poznaniaków związane z systemem PEKA. Pierwszy dzień funkcjonowania drużyny pokazuje, że jest ona bardzo potrzebna. W Punktach Obsługi Klienta tworzyły się ogromne kolejki nie do kas, a właśnie do członków drużyny.

W poniedziałek Zarząd Transportu Miejskiego zaprezentował Drużynę PEKA - 20 informatorów, którzy mają pomóc poznaniakom poznać tajniki systemu Poznańskiej Elektronicznej Karty Aglomeracyjnej.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA


We wtorek członkowie drużyny rozpoczęli swoją pracę. Pojawili się w 11 Punktach Obsługi Klienta ZTM i... byli oblegani przez pasażerów. Do ich stanowiska tworzyły się ogromne kolejki. - Po pierwszym dniu widzimy jak duże jest zainteresowanie - mówi Damian Dubin, koordynator drużyny PEKA. - Ogromna kolejka nie odpuszcza członkom drużyny PEKA - dodaje.

Mieszkańcy korzystający z komunikacji miejskiej pytań o PEKA mają wiele. - Część informacji można zdobyć z internetu. Tutaj jest kwestia dopytania, rozwiania wątpliwości - mówi Magdalena Cebula, pasażerka. - Ja pytałam o korzystanie z sieciówki 14- czy 16-dniowej - dodaje.

A w kolejce do drużyny ustawiają się także te osoby, które z przejazdów autobusami i tramwajami korzystają sporadycznie. Odkrywają bowiem dodatkowe możliwości nowej karty. - Teraz się dowiaduję, że nawet obejmuje to strefę parkowania. Czyli mogę zrezygnować z następnej karty parkomatowej od ZDM-u. Moim zdaniem jest to wygodne - mówi Zbigniew.

Członkowie drużyny PEKA do 1 lipca będą obecnie w Punktach Obsługi Klienta ZTM w godzinach 8.00 - 18.00. Po 1 lipca przez 14 dni pojawiać się będą w autobusach i tramwajach. Przede wszystkim spotkamy ich w centrum Poznania i przy najważniejszych pętlach komunikacyjnych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro