Reklama

Co trzeci wielkopolski maturzysta nie zdał matury?

Ogłoszenie wyników tegorocznych matur zaplanowane jest na najbliższy piątek. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że matury nie zdał co trzeci maturzysta, a najwięcej problemu maturzystom sprawiła matematyka.

Oficjalnych wyników matur wciąż nie znamy. Z informacji do jakich dotarł Puls Dnia wynika, że co trzeci maturzysta miał oblać egzamin. Najgorzej miała wypaść matematyka - Uczniowie mogli czuć się zaskoczeni. Dlatego, że są przyzwyczajeni, że pierwsze zadanie dotyczy nierówności kwadratowej, drugie to rozwiązanie równania wielomianowego i może tutaj jest to zaskoczenie, a co za tym idzie, stopień trudności wzrasta - zastanawia się Agnieszka Wanot, nauczycielka matematyki. Zaskoczenie miało budzić sformułowanie zadań - Tam bardziej chodziło o to, żeby domyślić się, o co chodzi w tym zadaniu. Nie było tego widać na pierwszy rzut oka, ale kiedy już zaczynało się rozwiązywać okazywało się prostsze - twierdzi Marcin Rabiza, uczeń drugiej klasy liceum.

Dwa lata temu matury w Wielkopolsce nie zdał co piaty maturzysta. Rok później było już nieco lepiej. W Poznaniu liczba osób, które oblały maturę spadła poniżej 20 procent. Z naszych informacji wynika, że w tym roku matury mógł nie zdać nawet co trzeci maturzysta. Matury sprawdzało kilkanaście tysięcy egzaminatorów. I to właśnie oni - nieoficjalnie - mówią o słabym wyniku tegorocznych matur.

Oficjalne wyniki tegorocznych matur poznamy w piątek - Im bliżej jest tego piątku, tym więcej jest emocji, nerwów. My mamy telefony, a kiedy będzie można odbierać? Gdy dowiadują się, że o jedenastej to im się wydaje, że to jeszcze dłużej. Najchętniej to by chcieli o szóstej rano - mówi Marek Grefling, dyrektor VIII LO. Sesja poprawkowa dla maturzystów, którzy obleją jeden egzamin rozpocznie się w sierpniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
61.60 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro