Reklama
Reklama

Wywrotka przejechała ul. Milczańską, firma przeprasza

fot. Grzegorz Marciniak
fot. Grzegorz Marciniak

W poniedziałek pisaliśmy o wywrotce obsługującej budowę centrum handlowego Łacina, która pojawiła się na wąskiej ulicy Milczańskiej. Mieszkańcy skarżyli się, że droga nie jest dostosowana do takich obciążeń, a Zarząd Dróg Miejskich zapewnił, że inwestor nie ma zgody na poruszanie się tą trasą. Dziś firma przeprasza za "pomyłkę kierowcy".

W poniedziałek informowaliśmy o tonach ziemi wywożonych z placu budowy centrum handlowego Łacina w sąsiedztwie ronda Rataje. Jeden z mieszkańców ulicy Milczańskiej zwrócił uwagę, że w poniedziałek na jego ulicy (wąskiej, zbudowanej z poz-bruku) pojawiła się ciężka wywrotka. Zarząd Dróg Miejskich zapewnił nas, że inwestor nie ma zgody na poruszanie się ciężkimi pojazdami tą trasą.

Dziś otrzymaliśmy oświadczenie firmy COLAS Polska, której wywrotka uwieczniona została na zdjęciu czytelnika. - Pragniemy wyjaśnić, iż faktycznie kierowca jednej z naszych wywrotek pomylił drogę dojazdową do placu budowy i przejechał ulicą Milczańską. Jest to jednak jednostkowy i odosobniony przypadek, ludzka pomyłka, nie zaś celowe czy zaplanowane działania. Za Państwa pośrednictwem chcemy jednak serdecznie przeprosić mieszkańców za tę sytuację - czytamy w oświadczeniu.

- Rozpoczęcie prac budowlanych to także duże przedsięwzięcie logistyczne i organizacyjne - w związku z którym zdarzają się sytuacje, gdzie dochodzi do drobnych pomyłek. Pomimo faktu, że nasi kierowcy dokładnie zapoznali się z ustaleniami dotyczącymi obsługi komunikacyjnej placu budowy poczynionymi z Zarządem Dróg Miejskich, jeden z nich skierował pojazd na niewłaściwą ulicę. Podjęliśmy także działania, które mają zapobiegać takim pomyłkom w przyszłości - kierowcy otrzymali szczegółowe mapki wraz z wyznaczonymi godzinami, w których mogą się poruszać po ulicach - pisze firma COLAS w oświadczeniu.

Przypominamy, ciężkie pojazdy z budowy CH Łacina mogą się poruszać wyznaczonymi trasami:

- od żwirowni pojazdy mogą poruszać się w godzinach 6.00 - 20.00 ulicami Babicką, Głuszyna, Starołęcką, Hetmańską, Żegrze, Wiatraczną i Inflancką,
- od Lubonia muszą jechać autostradą A-2 przez węzeł przy Dolnej Wildzie, dalej ulicami Krzywoustego, Wiatraczną, Inflancką do zjazdu na teren budowy (od 6.00 do 20.00),
- od Komornik mają jeździć autostradą A-2, dalej ulicami Krzywoustego, Wiatraczną, Inflancką do wjazdu na teren budowy (6.00 - 20.00)
- wyjazd z budowy od strony ul. Inflanckiej powinien się odbywać ulicami Bobrzańską, Krzywoustego, autostradą A-2 zjazdem na węźle przy ul. Dolna Wilda lub przy ul. Głogowskiej (6.00 - 20.00),
- w godzinach 20.00 - 6.00 dojazd na budowę powinien się odbywać ulicami Starołęcką, Zamenhofa, Jana Pawła II. Wyłącznie w tych samych godzinach ciężarówki mogą opuszczać budowę wyjazdem z ul. Krzywoustego na wysokości Pleszewskiej i kierować się na rondo Rataje, Zamenhofa oraz Starołęcką.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
20.86 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro