Reklama
Reklama

Wywrotka przejechała ul. Milczańską, firma przeprasza

fot. Grzegorz Marciniak
fot. Grzegorz Marciniak

W poniedziałek pisaliśmy o wywrotce obsługującej budowę centrum handlowego Łacina, która pojawiła się na wąskiej ulicy Milczańskiej. Mieszkańcy skarżyli się, że droga nie jest dostosowana do takich obciążeń, a Zarząd Dróg Miejskich zapewnił, że inwestor nie ma zgody na poruszanie się tą trasą. Dziś firma przeprasza za "pomyłkę kierowcy".

W poniedziałek informowaliśmy o tonach ziemi wywożonych z placu budowy centrum handlowego Łacina w sąsiedztwie ronda Rataje. Jeden z mieszkańców ulicy Milczańskiej zwrócił uwagę, że w poniedziałek na jego ulicy (wąskiej, zbudowanej z poz-bruku) pojawiła się ciężka wywrotka. Zarząd Dróg Miejskich zapewnił nas, że inwestor nie ma zgody na poruszanie się ciężkimi pojazdami tą trasą.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Dziś otrzymaliśmy oświadczenie firmy COLAS Polska, której wywrotka uwieczniona została na zdjęciu czytelnika. - Pragniemy wyjaśnić, iż faktycznie kierowca jednej z naszych wywrotek pomylił drogę dojazdową do placu budowy i przejechał ulicą Milczańską. Jest to jednak jednostkowy i odosobniony przypadek, ludzka pomyłka, nie zaś celowe czy zaplanowane działania. Za Państwa pośrednictwem chcemy jednak serdecznie przeprosić mieszkańców za tę sytuację - czytamy w oświadczeniu.

- Rozpoczęcie prac budowlanych to także duże przedsięwzięcie logistyczne i organizacyjne - w związku z którym zdarzają się sytuacje, gdzie dochodzi do drobnych pomyłek. Pomimo faktu, że nasi kierowcy dokładnie zapoznali się z ustaleniami dotyczącymi obsługi komunikacyjnej placu budowy poczynionymi z Zarządem Dróg Miejskich, jeden z nich skierował pojazd na niewłaściwą ulicę. Podjęliśmy także działania, które mają zapobiegać takim pomyłkom w przyszłości - kierowcy otrzymali szczegółowe mapki wraz z wyznaczonymi godzinami, w których mogą się poruszać po ulicach - pisze firma COLAS w oświadczeniu.

Przypominamy, ciężkie pojazdy z budowy CH Łacina mogą się poruszać wyznaczonymi trasami:

- od żwirowni pojazdy mogą poruszać się w godzinach 6.00 - 20.00 ulicami Babicką, Głuszyna, Starołęcką, Hetmańską, Żegrze, Wiatraczną i Inflancką,
- od Lubonia muszą jechać autostradą A-2 przez węzeł przy Dolnej Wildzie, dalej ulicami Krzywoustego, Wiatraczną, Inflancką do zjazdu na teren budowy (od 6.00 do 20.00),
- od Komornik mają jeździć autostradą A-2, dalej ulicami Krzywoustego, Wiatraczną, Inflancką do wjazdu na teren budowy (6.00 - 20.00)
- wyjazd z budowy od strony ul. Inflanckiej powinien się odbywać ulicami Bobrzańską, Krzywoustego, autostradą A-2 zjazdem na węźle przy ul. Dolna Wilda lub przy ul. Głogowskiej (6.00 - 20.00),
- w godzinach 20.00 - 6.00 dojazd na budowę powinien się odbywać ulicami Starołęcką, Zamenhofa, Jana Pawła II. Wyłącznie w tych samych godzinach ciężarówki mogą opuszczać budowę wyjazdem z ul. Krzywoustego na wysokości Pleszewskiej i kierować się na rondo Rataje, Zamenhofa oraz Starołęcką.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
67.32 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro