Reklama
Reklama

Piątkowo: zamiast przedeptów będą alejki i chodniki

Przedept między os. Batorego i Śmiałego stał się chodnikiem w maju | fot. RO Piątkowo

Już w marcu pisaliśmy o inicjatywie z Piątkowa, która zakłada likwidację przedeptów na trawnikach poprzez budowanie w ich miejscu chodników i alejek. Część nowej infrastruktury już jest gotowa.

Trawnik z wydeptanymi ścieżkami to coś, co można zaobserwować w wielu miejscach Poznania. Mieszkańcy zamiast korzystać z chodników, które często biegną dłuższą trasą, wybierają drogę na skróty. W wielu przypadkach wydeptany teren uparcie wysiewa się trawą, po czym znowu... pojawiają się ścieżki.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Na Piątkowie postawiono na inne rozwiązanie. Przedepty zamienią się w asfaltowe alejki lub poz-brukowe chodniki. - To są tereny, na których panowała pewnego rodzaju infrastrukturalna pustka. Najpierw powstał park, a później wybudowano trasę PST, do której ludzie muszą przecież jakoś dojść - mówi Krystyna Kaczmarek z Rady Osiedla Piątkowo.

Pierwszy chodnik na przedepcie powstał już w maju. Teraz trwa budowa kolejnych. - Dotychczasowe alejki zostaną połączone z kładką nad trasą PST. Z naszego budżetu przeznaczyliśmy na ten cel 75 tysięcy złotych. Tyle samo środków przeznaczyła Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Blisko 190 tysięcy otrzymaliśmy w ramach grantu z miasta - dodaje Kaczmarek.

Inwestycja ma się zakończyć do końca lipca.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
3.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro