Reklama

Piątkowo: zamiast przedeptów będą alejki i chodniki

Przedept między os. Batorego i Śmiałego stał się chodnikiem w maju | fot. RO Piątkowo
Przedept między os. Batorego i Śmiałego stał się chodnikiem w maju | fot. RO Piątkowo

Już w marcu pisaliśmy o inicjatywie z Piątkowa, która zakłada likwidację przedeptów na trawnikach poprzez budowanie w ich miejscu chodników i alejek. Część nowej infrastruktury już jest gotowa.

Trawnik z wydeptanymi ścieżkami to coś, co można zaobserwować w wielu miejscach Poznania. Mieszkańcy zamiast korzystać z chodników, które często biegną dłuższą trasą, wybierają drogę na skróty. W wielu przypadkach wydeptany teren uparcie wysiewa się trawą, po czym znowu... pojawiają się ścieżki.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Na Piątkowie postawiono na inne rozwiązanie. Przedepty zamienią się w asfaltowe alejki lub poz-brukowe chodniki. - To są tereny, na których panowała pewnego rodzaju infrastrukturalna pustka. Najpierw powstał park, a później wybudowano trasę PST, do której ludzie muszą przecież jakoś dojść - mówi Krystyna Kaczmarek z Rady Osiedla Piątkowo.

Pierwszy chodnik na przedepcie powstał już w maju. Teraz trwa budowa kolejnych. - Dotychczasowe alejki zostaną połączone z kładką nad trasą PST. Z naszego budżetu przeznaczyliśmy na ten cel 75 tysięcy złotych. Tyle samo środków przeznaczyła Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Blisko 190 tysięcy otrzymaliśmy w ramach grantu z miasta - dodaje Kaczmarek.

Inwestycja ma się zakończyć do końca lipca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro