Reklama

Letnie kino pod chmurką: na Malcie i w Starym Browarze

Nowa lokalizacja Kina Letniego Malta Ski | fot. Malta Ski
Nowa lokalizacja Kina Letniego Malta Ski | fot. Malta Ski

Mamy dobre wieści dla kinomaniaków. Już w środę w Poznaniu będzie można wziąć w udział w kinowym seansie pod chmurką. Rusza kino plenerowe na dziedzińcu Starego Browaru. W pierwszy weekend lipca dołączy do niego Kino Letnie Malta Ski.

Podobnie jak w ubiegłych latach, lato w Poznaniu to okazja do wzięcia udziału w seansach filmowych odbywających się pod gołym niebem. Organizować je będzie Stary Browar oraz Malta Ski. Nie zobaczymy filmów na trybunach, gdzie pokazy organizował POSiR. Już w ubiegłym roku zrezygnowano z takich seansów. - Projekt był niezwykle popularny i chcemy go kontynuować, ale byłoby to możliwe tylko z partnerem zewnętrznym - wyjaśnia Joanna Janowicz, rzeczniczka POSiR. Partner jest obecnie poszukiwany.

W przypadku Starego Browaru, lokalizacja pokazów wciąż jest taka sama - to dziedziniec obiektu. - Co roku dla Kina na Dziedzińcu Sztuki wybierany jest motyw przewodni - w tym roku jest to wakacyjne hasło Starego Browaru "Lato w mieście", na widzów czekają więc wakacyjne scenerie wielkich miast, ale też nieznośny chwilami upał i miejska gorączka - wyjaśniają pracownicy Starego Browaru.

Pierwszy pokaz na dziedzińcu już w środę, 25 czerwca. Co tydzień, aż do końca wakacji, o 21.30 będzie tu można oglądać filmy ułożone chronologicznie według daty produkcji. W tym tygodniu zobaczymy "Wakacje z Moniką" Ingmara Bergmana z 1953 roku, a za tydzień "Dwunastu gniewnych ludzi" z 1957 roku. W kolejne środy będzie można wziąć udział w pokazach m.in. "Dirty Dancing", "Pulp Fiction", "Morderczego lata" czy "Amelii".

Pokazy: co środę, o 21.30, wstęp bezpłatny.

W piątki i soboty filmy pod chmurką będzie można oglądać w pobliżu stoku narciarskiego Malta Ski nad Jeziorem Maltańskim. W pierwszy weekend lipca rusza tu Kino Letnie Malta Ski. - W tym roku mamy nową lokalizację kina - zdradza Ewa Lewandowska z Malta Ski. - Ponieważ w miejscu, w którym do tej pory odbywały się seanse filmowe obecnie działa Szkoła Małego Kierowcy, kino zostanie zlokalizowane na tarasie restauracji Sygnatura w kompleksie kolejki górskiej Adrenaline - dodaje.

Pokazy odbywać się będą w każdy piątek i sobotę lipca oraz sierpnia. W lipcu i do połowy sierpnia o 22.00, a następnie o 21.00. Wstęp oczywiście bezpłatny. Sezon rozpocznie pokaz filmu "Intruz" z 2013 roku. W programie są także m.in. "Niemożliwe" z 2012 roku, "Odwróceni Zakochani" z 2012, "Anatomia Strachu z 2011", "Królowie Lata" z 2013 czy "Rafa" z 2010.

Pokazy: piątki i soboty, o 22.00 (od połowy sierpnia o 21.00), wstęp bezpłatny.

Szczegółowy wykaz filmów znajdziecie w naszym kalendarium.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro