Reklama

Weekend: akcje ratunkowe na jeziorze Kierskim

fot. policja
fot. policja

Pogoda w miniony weekend nie sprzyjała odpoczynkowi nad wodą, ale mimo to znaleźli się śmiałkowie, którzy postanowili popływać po jeziorze Kierskim. Niestety w kilku przypadkach skończyło się na przymusowej kąpieli i interwencji policjantów z komisariatu wodnego.

Policjanci z komisariatu wodnego na bieżąco monitorują sytuacje na jeziorze Kierskim, a pierwszą interwencję podjęli w sobotę przed południem - W sobotę około godziny 11.30 funkcjonariusze zauważyli przewróconą łódź regatową kilkaset metrów od brzegu. Gdy przypłynęli na miejsce, wyciągnęli na pokład 2 mężczyzn, którzy nie dość, że wpadli do wody, to dodatkowo byli zaplątani w takielunek. Istniało realne zagrożenie dla ich życia, gdyby pomoc przyszła za późno - relacjonuje Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji.

Do podobnego zdarzenia doszło też w niedzielę - Podczas patrolowania jeziora policyjni wodniacy dostrzegli kolejną przewróconą łódź kabinową. W tym przypadku również ich pomoc okazała się niezbędna. Uratowani żeglarze byli przemoknięci i poobijani - dodaje Święcichowski. Podobnych zdarzeń było w miniony weekend kilka, a policjanci apelują, aby na wodzie nie przeceniać swoich umiejętności i zawsze mieć przy sobie sprzęt ratunkowy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
36.98 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro