Reklama
Reklama

Katowicka: zmienili organizację ruchu, "wyrósł" gąszcz znaków

fot. Marek Janusz
fot. Marek Janusz

Od kilku dni mieszkańcy okolic przebudowywanej ulicy Katowickiej na Polance mogą podziwiać gąszcz znaków drogowych, jaki pojawił się tutaj w związku ze zmianą organizacji ruchu. Przypominamy, że od poniedziałku nie można poruszać się fragmentem trasy między ulicami Polanka i Maltańską.

Od miesięcy trwa przebudowa ulicy Katowickiej na osiedlu Polanka. Sporo prac już tutaj wykonano i choć początkowo zakładano, że dziś inwestycja będzie już zakończona, roboty wciąż są prowadzone. Zgodnie z najnowszym harmonogramem mają potrwać do połowy lipca.

W poniedziałek na kierowców czekają tu nowe utrudnienia. Zacznie tu obowiązywać nowa organizacja ruchu. - Fragment ulicy Katowickiej, na odcinku od ulicy Maltańskiej do ulicy Polanka, zostanie wyłączony z ruchu. Wyłączona zostanie również sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulicy Maltańskiej z ulicą Katowicką. Objazd został wyznaczony ulicami Maltańską, Kaliską i Polanka. Dojazd do posesji będzie możliwy od ulicy Polanka - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

Tymczasem bliżej skrzyżowania z ulicą Milczańską, przy torach tramwajowych, kilka dni temu ustawiono nietypowy gąszcz znaków drogowych informujących o zmienionej organizacji ruchu. - Jest ich trochę za dużo - mówi kierowca. Nowe oznakowanie będzie tutaj stać co najmniej do połowy lipca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Poznań w środę niemal najcieplejszy w Polsce. Idzie załamanie pogody
26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
14.27 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro