Posnania krok od spadku z ekstraligi

Rugbiści Posnanii przegrali na wyjeździe pierwsze spotkanie o utrzymanie się w ekstralidze z Budowlanymi Lublin 12:21. Rewanż za tydzień w Poznaniu.

Podopieczni Dominika Machlika, choć w rundzie wiosennej prezentowali się bardzo dobrze na koniec sezonu muszą walczyć o utrzymanie się w ekstralidze rugby z Budowlanymi Lublin. Pierwsze spotkanie zostało rozegrane w sobotę w Lublinie. Początek meczu należała do poznaniaków, którzy wyszli na prowadzenie 7:0, ale przed przerwą gospodarze doprowadzili do remisu. Po zmianie stron udana akcja "Muszkieterów" zaowocowała przyłożeniem i prowadzeniem 12:7. Niestety w kolejnych minutach Budowlani zaliczyli dwa przyłożenia oraz podwyższenia i wygrali spotkanie 21:12. Rewanż w sobotę, 28 czerwca 2014 roku o godz. 15.00 na stadionie przy ul. Słowiańskiej w Poznaniu. Drużyna lepsza w dwumeczu pozostanie w ekstralidze.

Budowlani Lublin - Posnania 21:12 (7:7)