Tłumy na starcie Stęszewskiego Biegu Przełajowego

Ponad 400 osób wystartowało w IV Stęszewskim Biegu Przełajowym, a wśród startujących było bardzo dużo poznaniaków. Najszybciej trasę o długości 10 km pokonał Bartosz Majorczyk z Karczewa.

Trasa Stęszewskiego Biegu Przełajowego prowadziła w całości po Wielkopolskim Parku Narodowym, a uczestnicy podczas 10 kilometrowego biegu mogli zobaczyć okoliczne lasy oraz jeziora. Meta zlokalizowana była na plaży nad Jeziorem Lipno, a pierwszy na mecie zameldował się Bartosz Majorczyk z Karczewa - 00:35:09. Drugi był Tomasz Napierała z Grodziska Wlkp., a trzeci Adrian Graczyk z Czarnkowa. Najlepszym poznaniakiem okazał się Michał Wojtysiak z grupy Night Runners.

Natomiast wśród kobiet triumfowała Dorota Przybysz z Grodziskiego Klubu Biegacza - 00:40:59. Drugie miejsce zajęła Ewelina Matuła z grupy Night Runners, a trzecie Justyna Papież z Jarocina. Ponadto osobno sklasyfikowano 70 członków z grupy Night Runners, a najlepszy okazał się Daniel Korytowski ze Swarzędza.

Każdy zawodnik, który ukończył bieg otrzymał pamiątkowy medal. Po biegu organizatorzy zapewnili ciepły posiłek. Najlepsi otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe.