Reklama
Reklama

Jak spędzić lato w Poznaniu?

Jak co roku miejskie instytucje kultury przygotowały półkolonie, na których najmłodsi będą mogli rozwijać swoje talenty muzyczne i plastyczne. Nie zabraknie również koncertów i imprez plenerowych.

Oferta Centrum Kultury Zamek została nazwana "Zrób sobie wakacje" i skierowana jest do młodszych i starszych poznaniaków. W Zamku będzie można wziąć udział w warsztatach plastycznych, muzycznych i teatralnych. Odbędą się też spotkania, na których będzie można zapoznać się z kulturą innych krajów. Wakacyjny czas będzie można też spędzić w parku przy Starym Browarze - We wtorek, czwartek i sobotę zapraszamy na WF na świeżym powietrzu. W środę zapraszamy też na plenerowe kino letnie - zaprasza Ewa Szulc ze Starego Browaru.

Ruchu na świeżym powietrzu możemy tez zażyć na plaży miejskiej. Do końca wakacji skorzystamy z boiska do piłki plażowej. W sąsiednich kontenerach przez całe wakacje będą odbywały się koncerty, warsztaty i pokazy filmowe - Cały program jest bardzo huczny i dynamiczny, zapraszamy każdą grupę wiekową - zachęca Ewa Łowżył. Szczegółowy program wydarzeń dostępny jest na stronie KontenerART.

Organizatorzy letnich półkolonii dla dzieci zamierzają zabierać najmłodszych na wycieczki po mieście i okolicach. W dużej mierze stawiają też na rozwój artystyczny - Mamy sporo turnusów tematycznych. Turnusy z rękodziełem, turnusy wokół ekologii - opowiada Aleksandra Dmitrzak z Fundacji ARS. Choć większość wakacyjnych zajęć dla dzieci będzie płatna - organizatorzy półkolonii zadbali o to, by przygotować ofertę na każdą kieszeń. W teorii zatem na wakacyjną nudę w mieście nie można narzekać. To jak będzie w praktyce - zależy też od uczestników i ich rodziców.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro