Reklama
Reklama

Wielki koncert w weekend w Dopiewie

Sylwia Grzeszczak, Małgorzata Ostrowska, Skaldowie, Mr. Zoob - to największe gwiazdy koncertów, które w weekend odbędą się w ramach Dni Gminy Dopiewo na placu przy ul. Łąkowej w Dopiewie. Wstęp jest bezpłatny.

W tym roku Dni Gminy Dopiewo odbędą się w dwóch lokalizacjach, 20 i 21 czerwca na placu gminnym przy ul. Łąkowej w Dopiewie, a w niedzielę, 22 czerwca pod wiatą w Żarnowcu za Podłozinami w okolicy tzw. źródełka. Każdy dzień nasycony jest ciekawymi imprezami oraz koncertami, a głównymi gwiazdami będą Sylwia Grzeszczak, Małgorzata Ostrowska, Skaldowie czy Mr. Zoob.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


- Zaśpiewam utwory pochodzące z mojej pierwszej, jak i drugiej płyty. Nie zabraknie na pewno muzycznych niespodzianek. Cieszę się że coraz więcej koncertów gram właśnie w Wielkopolsce. Publiczność ma moc! Czuję, że będziemy się dobrze bawić -
mówi przed piątkowym koncertem wokalistka, Sylwia Grzeszczak.

Koncert Sylwii Grzeszczak rozpocznie się o godz. 21.00, a wcześniej o godz. 18:30 na scenie pojawią się Skaldowie w sensacyjnym składzie, bo obok Jacka Zielińskiego, wystąpi jego brat Andrzej, autor większości kompozycji, na stałe mieszkający w USA i rzadko pojawiający się podczas koncertów grupy. Ich przeboje z niemal półwiecza działalności estradowej zna każdy: "Wiosna", "Wiolonczelistka", "Szanujmy wspomnienia", "Cała jesteś w skowronkach", "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał", "Wierniejsza od marzenia"...

Na pierwszy dzień święta podpoznańskiej gminy zaplanowano wybory miss i mistera, którego pierwsza odsłona odbędzie się o godz. 16:00, a odsłaniającym będzie znany aktor Robert Rozmus. W finale dnia niebo rozświetlić mają fajerwerki

W sobotę, 21 czerwca o godz. 21:00 na scenie pojawi się Małgorzata Ostrowska z zespołem, która obok przebojów za śpiewanych w latach 80. z Lombardem - takich, jak choćby: "Szklana pogoda", "Taniec pingwina na szkle", "Mam dość", może pochwalić się bogatym dorobkiem solowym: "Mister of America", "Meluzyna", "Lawa", "Po niebieskim niebie". Przedtem, bo ok. 19:00 sceną zawładnie zespół, którego szlagiery: "Mój jest ten kawałek podłogi" czy "Kartka dla Waldka" należą do klasyki lat 80. - mowa o formacji Mr. Zoob, która również szykuje dla publiczności niespodziankę.

Dojazd do Dopiewa z Poznania na koncerty jest możliwy autobusami ZTM linii 718 i 719 z pętli Ogrody, busami Bis-Trans i Spidibus z ul. Szpitalnej oraz pociągami w kierunki stacji Dopiewo.

Dodatkowe kursy autobusów 20, 21 i 21/22 czerwca 2014 roku z Dopiewa (przystanek przy PKP) do Skórzewa (przystanek przy kościele):
- w piątek 20 czerwca 2014 r. o godz. 23:00
- w sobotę 21 czerwca 2014 r. także o 23:00
- z soboty na niedzielę 21/22 czerwca 2014 r. o godz. 1:30 w nocy

Odjazd z przystanku przy dworcu PKP w Dopiewie - kurs przez Zakrzewo do Skórzewa, ul. Poznańska (przy kościele). Dalej - z przystanku w okolicach ronda przy ul. Malwowej Skórzewo / Poznań kursują autobusy nocne.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
44.70 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro