Reklama

Rumak: mam nadzieję, że zespół będzie grał coraz lepiej

fot. Lech TV
fot. Lech TV

- Jest plan trzyletni, który w tym roku się zamyka i zobaczymy. Mam nadzieję, że pójdzie za tym wynik sportowy i zespół będzie grał coraz lepiej - mówił po pierwszym treningu przed nowym sezonem trener Lecha Poznań, Mariusz Rumak.

- Wykorzystałem kilka dni wolnego, aby odpocząć i dobrze przygotować się do tego, co będzie przed nami. Wszystko jest dobrze. Wiadomo, że trener pracuje przez cały rok i często tak jest, że w trakcie urlopu jest okienko transferowe. Wtedy rozmawia się przez telefon i wykonuje pewne czynności. Są to inne zadania niż być w klubie od rana do późnego popołudnia, aby dopilnować spraw związanych z funkcjonowaniem zespołu. Nie wiem czy się cieszyć czy obawiać faktu, że pracuję w ekstraklasie w jednym klubie aktualnie najdłużej. Różnie można to interpretować. Jest plan trzyletni, który w tym roku się zamyka i zobaczymy. Mam nadzieję, że pójdzie za tym wynik sportowy i zespół będzie grał coraz lepiej. Każdy z nowych piłkarzy potrafi grać w piłkę i dlatego przyszli do Lecha. Obserwowałem ich na żywo i video. Moja w tym głowa, aby się zaadoptowali do naszego stylu grania i cyklu treningowego. Pierwszy tydzień spędzamy w Poznaniu, a później czekają nas cztery sparingi. Trochę trenowania, a więc testów. Od poniedziałku będziemy 10 dni w Opalenicy - mówił po pierwszym treningu przed nowym sezonem w klubowej telewizji trener Lecha Poznań, Mariusz Rumak.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
8.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro