Reklama

Rusałka z nowym dzierżawcą: co się zmieni?

fot. Tomasz Urbaniak

Od kilku dni Rusałka oficjalnie znajduje się pod pieczą nowego dzierżawcy - Familijnego Poznania. Na plaży już wysypano 20 ton nowego piasku. Co jeszcze się tutaj zmieni?

- Nowy dzierżawca ma sporo pomysłów, ale planuje ich wdrożenie w sposób wyważony i możliwy do zrealizowania. To ważne dla dobrej współpracy między stronami. Rusałka jest przede wszystkim pięknie położona, wszelkie dodatkowe atrakcje na pewno podniosą jej atrakcyjność i popularność tego miejsca nie tylko latem - mówi dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, Zbigniew Madoński. To właśnie od POSiR-u dzierżawi teren Fundacja Familijny Poznań.

Kąpielisko trafiło pod pieczę nowego dzierżawcy 10 czerwca. Już wysypano tu 20 ton nowego piasku, posprzątano teren, a także uruchomiono punkt wypożyczania sprzętu wodnego i małą gastronomię. Rocznie fundacja będzie płacić POSiR-owi 30 tysięcy złotych w formie czynszu. Ma także przeprowadzić inwestycje, które uatrakcyjnią okolicę.

Jeszcze w tym roku fundacja chce stworzyć nowy plac zabaw dla dzieci przy plaży, zamontować ławki, kosze na śmieci oraz stojaki rowerowe, uruchomić mobilne punkty gastronomiczne, wyremontować toalety (które będą bezpłatne) i zabezpieczyć ciek wodny w ich sąsiedztwie oraz zamontować oznakowanie na terenie ośrodka.

Sporo ma się tu dziać także w przyszłym roku. Familijny Poznań chce powiększyć plażę, wyremontować scenę i utworzyć dojście na pomost spacerowy. W głównym budynku ma też zacząć działać gastronomia. W 2016 roku najważniejszy będzie sport - utworzenie dodatkowego boiska do piłki nożnej oraz zmodernizowanie obecnego.

Fundacja ubiega się także o środki finansowe w ramach Budżetu Obywatelskiego 2015. Wśród projektów za łączną kwotę 600 tysięcy złotych są m.in. 4 stacje naprawy rowerów, utworzenie toru dla rowerów i zewnętrznej siłowni, budowa pola do gry boccia i rozbudowanie placu zabaw, a także utwardzenie istniejących ścieżek. Nie wiadomo jednak, czy te projekty znajdą się na liście, która zostanie poddana głosowaniu mieszkańców.

Familijny Poznań będzie mieć Rusałkę pod swoją pieczą przynajmniej do lutego 2017 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
1℃
-2℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
45.82 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro