Reklama
Reklama

Ogrody: ktoś przebił opony w rowerach miejskich

fot. Piotr Sagalara
fot. Piotr Sagalara

Działa od dwóch tygodni, a już zainteresowali się nią wandale. Na stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego na pętli Ogrody ktoś... poprzebijał wszystkie opony w rowerach. - Brakuje mi po prostu słów - pisze nasza czytelniczka. To pierwszy przypadek w Polsce, by uszkodzono jednocześnie aż 15 miejskich rowerów.

1 czerwca w Poznaniu zaczęło działać siedem nowych stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego. Ustawiono je na pętli tramwajowej na os. Jana III Sobieskiego, Kampusie Morasko, ulicy Słowiańskiej, Bukowskiej/Przybyszewskiego, Rynku Wildeckim, Rynku Jeżyckim i na pętli tramwajowej na Ogrodach.

Nieco ponad dwa tygodnie wystarczyły, by któremuś z mieszkańców rowery zaczęły przeszkadzać. - Na Ogrodach nie można wypożyczyć ani jednego roweru miejskiego, ponieważ wszystkie mają poprzebijane opony - napisała do nas czytelniczka, Domifil. - Pisząc tego maila brakuje mi po prostu słów, żeby opisać taki wandalizm. Wielu poznaniaków, wśród nich ja, głosowało na nowe stacje roweru miejskiego i co z tego kiedy inni tego nie potrafią uszanować. Ja już nie wiem w jakim mieście żyję i co się dzieje z jego mieszkańcami - dodała.

Bartosz Trzebiatowski z Zarządu Transportu Miejskiego sprawą jest zaskoczony. - Przecież ten system ma być dla mieszkańców, a nie po to, by go niszczyć - mówi.

- Potwierdzamy, że doszło do przebicia opon w 15 rowerach stojących na stacji na Ogrodach - mówi Michał Dąbrowski z firmy Nextbike, która jest operatorem systemu. - Rowery zostały już zabrane do serwisu, będą sprawdzane. Nie wiemy jeszcze czy przebito tylko dętki, czy może pojawiły się dodatkowe uszkodzenia. Na pewno sprawa zostanie zgłoszona na policję i liczymy, że sprawcę, który najwyraźniej się nudził uda się zatrzymać - dodaje. - To pierwszy przypadek w naszej firmie na terenie Polski, by jednocześnie uszkodzono 15 rowerów - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro