Reklama
Reklama

Poznański Caritas będzie prowadził aukcje charytatywne w Internecie

Konto poznańskiego Caritasu pojawiło się dziś w serwisie aukcyjnym Allegro. Na pierwszą licytację swoją koszulkę przekazał Kamil Stoch.

Poznański Caritas od dziś zbiera pieniądze za pośrednictwem charytatywnych aukcji internetowych - To jest nowa jakość, krok milowy. To już nie jest tylko zbieranie, ale to jest pozyskiwanie środków w sposób zupełnie nowoczesny - wyjaśnia ks. Tomasz Ran, z-ca dyrektora poznańskiego Caritas. Ludzi potrzebujących według Caritas przybywa. Jedno kliknięcie i można im pomóc za pośrednictwem platformy aukcyjnej Allegro - Wspólnie stworzyliśmy platformę aukcjecaritas.pl, gdzie każdy może wystawić jakiś przedmiot, może licytować, kupować - wyjaśnia Agnieszka Wiśniewska, koordynatorka projektu.

W tej chwili Caritas prowadzi za pośrednictwem serwisu aukcyjnego zbiórkę środków na szkolne wyprawki - Dziecko potrzebuje nie tylko podręcznika. To jest plecak, to są tenisówki, to jest strój sportowy, ale też wiele innych spraw, które trzeba załatwić - dodaje Ren. Jako pierwszy do akcji włączył się skoczek narciarski Kamil Stoch, który na licytacje przekazał swoją koszulkę z autografem. Znajdą się tam też znaczki z autografami Justyny Kowalczyk i Zbigniewa Bródki.

Kolejna akcja rozpocznie się w serwisie jesienią. Będzie nazwana "Przekaż ciepło", a środki pozyskane w jej trakcie zostaną przeznaczone na zakup opału dla biednych rodzin. W tej chwili wiadomo, że platforma będzie działała przynajmniej przez rok.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro