Reklama
Reklama

Przystań w Starym Porcie otworzą... w lipcu

fot. Jacek Skorupski - Inicjatywa Mariniarze
fot. Jacek Skorupski - Inicjatywa Mariniarze

Miała zacząć działać w maju, a później w czerwcu. Ze względów formalnych jej otwarcie trzeba jednak przesunąć na początek lipca. Przystań w Starym Porcie ma służyć mieszkańcom do października.

Najpierw zakładano, że przystań w Starym Porcie zacznie działać pod koniec maja. Gdy ze względów formalnych nie udało się dotrzymać tego terminu planowano, że przystań ruszy w połowie czerwca. I tego terminu nie uda się dotrzymać.

- Sami jesteśmy już zmęczeni tymi formalnościami. Wciąż brakuje nam kilku podpisów, które są niezbędne by uzyskać kolejne podpisy. To wszystko się zazębia - mówi Konrad Dąbrowski, komendant Harcerskiego Ośrodka Kształcenia Turystów Wodnych w Poznaniu. - Chcemy by mieszkańcy mogli już korzystać z naszych pomysłów, by wodniacy mieli przystań do dyspozycji, ale jak widać "papierologia" skutecznie nam to utrudnia - dodaje.

21 czerwca, w przyszły weekend, przy Starym Porcie odbywać się będzie Dzień Kultury Średniowiecznej. - Prawdopodobnie z okazji tej imprezy w porcie pojawią się jednostki pływające. Chcemy także, aby był już tutaj dozór w formie strażnika. Liczymy, że w przyszłym tygodniu będzie można zacząć montaż elementów niezbędnych do funkcjonowania przystani - wyjaśnia Dąbrowski.

W ostatni weekend czerwca otwarcia przystani nie uda się zorganizować. - 28 czerwca w Obornikach odbywa się duża impreza wodniacka i do Poznania po prostu nikt by nie przypłynął. Planujemy, że otwarcie odbędzie się w pierwszy weekend lipca i wierzymy, że tym razem terminu uda się dotrzymać - kończy. Przystań ma działać do października.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
15.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro