Reklama

Historyczny sukces waterpolistów

DSW Waterpolo Poznań - GKPW 59 Gorzów 14:9 | fot. Tomasz Szwajkowski
DSW Waterpolo Poznań - GKPW 59 Gorzów 14:9 | fot. Tomasz Szwajkowski

Piłkarze wodni DSW Waterpolo Poznań wygrali w niedzielę z GKPW 59 Gorzów 14:9 i po raz pierwszy w historii klubu zakończyli sezon z tytułem wicemistrza Polski.

Podopieczni Jacka Maciąga w sobotę wygrali w Termach Maltańskich z GKPW 59 Gorzów 12:11 i bardzo zbliżyli się do wicemistrzostwa Polski, a przysłowiową kropką nad "i" okazało się niedzielne zwycięstwo 14:9. Jest to drugi, po Lechu Poznań, srebrny medal w drużynowych sportach olimpijskich zdobyty dla naszego miasta w sezonie 2013/2014. Ponadto poznański center Paweł Wielogórski, który zdobył w tym sezonie aż 71 goli został królem strzelców.

- Dzisiejszy sukces jest zasługą całej naszej drużyny - najlepszego w lidze bramkarza Miszy Yazerskiego oraz naszych doświadczonych graczy: Pawła Wielogórskiego, Rafała Iwanowicza, Piotra Cichego, Michała Zawadzkiego, Marka i Krzysztofa Mazurków oraz Artura Wróbla, jak również naszej utalentowanej młodzieży: Oskara Szymonika, Marcina Czapli, Dawida Łuca, Jakuba Goździaka i Rafała Bocheńskiego. W ostatnich meczach sezonu towarzyszyli nam także nasi rezerwowi bramkarze Tomasz Cichy i Paweł Domagała. Bardzo wszystkim dziękujemy za pomoc w organizacji i finansowaniu tegorocznych rozgrywek. Mamy nadzieję, że nasz srebrny medal zachęci kolejnych kibiców z Poznania i okolic do oglądania spotkań piłki wodnej w przyszłym sezonie. Powalczymy w nim na pewno o mistrzostwo Polski - prezes KS Waterpolo Poznań oraz kapitan poznańskiego zespołu -
mówił Tomasz Różycki.

DSW Waterpolo Poznań - GKPW 59 Gorzów 14:9 (2:3, 3:1, 5:2, 4:3)
Bramki dla DSW:
Paweł Wielogórski 4, Tomasz Różycki 5, Dawid Łuc 2, Michał Zawadzki 2 i Piotr Cichy 1.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
17.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro