Reklama
Reklama

ZTM: stanie 70 nowych biletomatów

Zarząd Transportu Miejskiego zapowiada, że w Poznaniu stanie 70 nowych biletomatów. Pojawi się również 100 dodatkowych punktów sprzedaży biletów.

Operatorem nowych biletomatów zostanie firma Mennica Polska S.A. Zajmie się ona montażem i serwisem nowych biletomatów, a także rozbudową sieci punktów sprzedaży.

W pierwszej kolejności nastąpi wymiana obecnych 50 biletomatów. Jak zakłada ZTM do końca września 2014 roku pojawi się pierwszych 20 biletomatów, kolejne 20 stanie do końca października. Na montaż wszystkich wykonawca ma czas do końca marca 2015 roku.

Nowe automaty będą umożliwiały sprzedaż biletów jednorazowych oraz dokonywanie płatności za bilety lub doładowania tPortmonetki za pomocą kart płatniczych, w tym także zbliżeniowych- informuje ZTM.

W pierwszej kolejności wymienione zostaną biletomaty, z których pasażerowie korzystają najczęściej. 20 Pierwszych automatów stanie przy nowych trasach tramwajowych. Na Dworcu Zachodnim pojawią się 3, na trasie na Franowo 6, na trasie na Junikowo 3. Miejsca kolejnych zostaną dopiero wybrane.

Ponadto do dyspozycji poznaniaków będzie również 100 punktów sprzedaży biletów. Ich lokalizację wspólnie ustali operator i ZTM.

Od 1 lipca 2014 roku nie będzie możliwości doładowania biletów okresowych w obecnych biletomatach stacjonarnych. Do czasu wymiany na nowe urządzenia, każdy z automatów będzie sprzedawał wyłącznie bilety jednorazowe w taryfie obowiązującej od 1 lipca - informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Za wymianę biletomatów zapłaci operator w zamian za zyski z biletów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro