Reklama
Reklama

Brama Poznania: wiele atrakcji w czerwcu

fot. Tomasz Szwajkowski, archiwum

Brama Poznania to nie tylko muzeum. To również możliwość aktywnego spędzania czasu. W czerwcu chętni mogą wziąć udział w spływie kajakowym oraz w cyklu zajęć edukacyjnych przeznaczonych dla rodzin z dziećmi.

29 czerwca z okazji imienin patronów miasta - Piotra i Pawła, które przypadają 29 czerwca, odbędą się spływy kajakowe wokół Ostrowa Tumskiego: "Z wiosłem na wyspę" Warto, bowiem czasem zmienić perspektywę i zobaczyć, jak miasto wygląda z poziomu rzek Warty i Cybiny - informuje Paweł Marciniak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Prezydenta Poznania.

Z kolei od czerwca do grudnia w Bramie Poznania odbywać się będzie cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 5-10 lat "Wyspa przygód". Najbliższe warsztaty zaplanowano już 14.06 i będą to: "Blenda i spółka, czyli zabawa w budowanie". Zajęcia odbędą się w przestrzeni Ostrowa Tumskiego oraz w sali warsztatowej Bramy Poznania. Kolejne spotkanie z tego cyklu, "Łąka pięciu zmysłów", odbędzie się 28 czerwca i będzie miało formę pikniku. Siedząc na kocach na nadwarciańskiej łące dzieci i ich opiekunowie przyjrzą się bliżej jej barwom, zapachom oraz poznają smaki i właściwości roślin używając do tego wszystkich zmysłów - dodaje Marciniak.

Aby wziąć udział w zapowiadanych atrakcjach trzeba się wcześniej zapisać. Szczegóły tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
15.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro